Skvelé vianočné medvedie labky, recept originál. Vyskúšajte náš ďalší recept na výborné suché vianočné pečivo z kuchyne portálu Ženy v meste.

Medvedie labky

Medvedie labky patria k Vianociam. Čo sa týka vianočných koláčov, ja som vždy inklinovala najmä k tým “suchým” typom drobného pečiva. A najlepšie medvedie labky majú medzi nimi stále miesto.

Najskôr zvykneme spraviť jednu “skúšobnú” várku o pár týždňov skôr, na skúšku - no tie sa veľmi rýchlo “záhadne vyparia” ešte predtým, než sa doma objaví prvá vianočná výzdoba. A tak sa medvedie labky u nás doma musia robiť viackrát. 

Tradičné vianočné koláče majú na sviatočných stoloch na Slovensku svoje neoddyskutovateľné miesto. Tak sme pre vás vybrali recept na snehové pusinky, ale napríklad aj grilážky, alebo aj recept na linecké koláče  Tu je aj recept na orechové medvedie labky. Tu je aj rokmi overený recept na vianočnú griláž. 

 

Ingrediencie na tradičné medvedie labky

 • 250 gramov Hery (prípadne iného tuku vhodného na pečenie),
 • 350 gramov polohrubej múky,
 • 200 gramov mletých orechov (ja som použila vlašské, ale z lieskových sú labky tiež fajné),
 • 220 gramov práškového cukru,
 • 2 balíčky škoricového cukru,
 • ½ balenia kypriaceho prášku do pečiva,
 • 50 gramov kakaa,
 • kôra nastrúhaná najemno z jedného menšieho citróna,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na najlepšie medvedie labky

 1. Všetky suroviny zmiešame. Neprestávame miesiť, kým sa nám suroviny pekne nepremiešajú. Takto zjednotené cesto necháme na pol hodinku “odpočívať” do chladničky.


   
 2. Cesto natlačíme do formičiek a tie poukladáme na plech. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme na 180 stupňoch približne dvanásť minút.


   
 3. Upečené najlepšie medvedie labky môžeme vyklápať pokojne ešte teplé. Pre efekt poprášime trochou práškového cukru (sladké sú ale dosť aj bez neho, takže tento posledný krok môžeme bez výčitiek svedomia vynechať).


   
 4. Hotovo! Medvedie labky sú pripravené na konzumáciu.

Dobrú chuť!  Vybrali sme pre vás aj recept na grilážky, domáce karamelové tyčinky. Máme pre vás aj rýchle kokosové pusinky. Prečítajte si aj kedy piecť medvedie labky. A tu je zase recept na medvedie labky od babičky.