Recept na Marlenka guličky je rýchly, jednoduchý a koláčiky sú vynikajúce. Skvelý recept na guličky z marlenky nielen na Vianoce so značkou Ženy v meste.

Marlenka guličky

Milujete Marlenku? Čo tak si pripraviť domáce Marlenka guličky z medových plátov, ktoré sú rýchle, jednoduché a chutia úžasne. Stavte na skvelý recept z kuchyne portálu Ženy v meste.

Nepečiete? Vianočné sviatky sú aj pre vás. Naša kuchyňa pre vás pravidelne pripravuje úžasné recepty. Výhodou nepečených koláčikov je, že ich príprava vám nezaberie veľa času a môžete si ich pripraviť aj na poslednú chvíľu.

Medové guľky Marlenka patria k našim Vianociam. Med, oriešky, karamel, to sú vône s nimi spojené. Naše guľky Marlenka nie sú príliš sladké, vyskúšajte. Pochutí si celá rodina.

Šťastné a veselé Vianoce so značkou Ženy v meste. Vyskúšajte aj kokosové guľky, krémeš, ale máme pre vás aj recept na mäkké medovníčky. Tu je aj recept na orechové medvedie labky. A myslíte, že je toto recept na originál guľky Raffaello? Skúste aj naše 2 koláče z jednej plechovky Salka. Tu je aj naša jednoduchá Marlenka.

 • Čas prípravy: 20 minút
 • Čas varenia Salka: 2 hodiny
 • Počet kusov: 30 guličiek 

Ingrediencie na guličky Marlenka

 • 1 balenie medových plátov (240 g),
 • 100 g vlašských orechov,
 • 1/2 plechovky uvareného Salka originál,
 • 60 g zmäknutého masla,
 • 1 polievková lyžica medu,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na domáce Marlenka guličky

 1. Najprv si uvaríme Salko, ktoré varíme v hrnci ponorené vo vode minimálne 2 hodiny. Necháme dobre vychladnúť. Medové pláty najemno rozmixujeme.


   
 2. Orechy rozmixujeme alebo pomelieme. Rozmixované pláty a orechy zmiešame. Dve kopcovité polievkové lyžice zmesi si odložíme na obaľovanie guliek.


   
 3. K sypkej zmesi (rozmixované medové pláty a orechy) pridáme polovicu uvareného a vychladnutého Salka, zmäknuté maslo a med. Všetko spolu premiešame.


   
 4. Z týchto surovín nám vznikne lepkavejší bochníček. Necháme ho postáť v chlade 15 minút, môžeme aj viac, bude sa s ním lepšie pracovať v tvarovaní guliek.


   
 5. Z tejto hmoty odoberáme kúsky vo veľkosti vlašského orecha a tvarujeme guličky, ktoré obalíme v sypkej zmesi, ktorú sme si odložili. Skladujeme ich v chlade. Vyskúšajte si pripraviť marlenka guličky podľa nášho fotoreceptu - kliknite.

Tip na záver: Salko si uvaríme deň vopred, ušetríme si čas. Môžeme kúpiť aj Salko, ktoré už nie je potrebné variť. Namiesto medových plátov môžeme zvoliť aj medovníčky v rovnakom množstve (240 g). Marlenka guličky nádherne prevoňajú celý byť či doma. Ak prilejeme trochu rumu, budú mať ešte výraznejšiu chuť. Tu je aj náš recept na oblíž prst.

Sladké maškrtenie. Máme aj tradičný recept na medový krémeš zo špaldovej múky. Skúste aj recept na kokosové guľky s vaječným likérom.