Pripravte si kokosové guľky so salkom originál domáce guľky rafaelo. Overený recept na prípravu nepečených vianočných kokosových guliek poteší v každej domácnosti.

Kokosové guľky

Vianočné originálne kokosové guľky rafaelo určite patria medzi obľúbené vianočné pečivo a potešia malých aj veľkých. Ak ich zaradíte medzi koláče, ktoré tento rok pripravíte, určite sa nikto nenahnevá.

 • Čas prípravy:  20 minút
 • Počet kusov: 70

Pripravili sme pre vás výborný recept na jednoduché rýchle nepečené kokosové guľky zo salka. Skvelé sú hocikedy, ale ak prichádzajú Vianoce – najkrajšie sviatky roka, nedá sa im odolať. Určite u nás patria medzi tie najobľúbenejšie vianočné koláče.

V našich domovoch to bude krásne rozvoniavať a stoly budú plné úžasných dobrôt. Pridajte aj rafaelo. Nepečiete, ale obľubujete sladké? Nemôžete lepok?

Skúste náš ďalší recept na zrejme už aj tradičné vianočné pečivo. Vyskúšajte obľúbenú inšpiráciu z kuchyne portálu Ženy v meste. Vyskúšajte aj recept na kokosové guľky, bez salka, alebo aj recept na marlenka guličky. Tu je vašich 10 overených receptov na vianočné pečivo. A myslíte, že je toto recept na originál guľky Raffaello?

Ingrediencie na kokosové guľky zo salka

 • 2 ks Salko (397 g),
 • 350-400 g  strúhaného kokosu,

na náplň:

 • 70 ks mandľa lúpaná (môže byť aj nelúpaná),

na obaľovanie:

 • kokos,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na prípravu kokosových guliek rafaelo

 1. Salko vylejeme do misky (nevaríme ho) a pridáme kokos. Vymiesime cesto. Použijeme toľko kokosu, aby cesto bolo lepkavé a kokosové guľky sa dobre tvarovali.


   
 2. Mandle na náplň môžeme použiť lúpané, ale aj nelúpané.


   
 3. Prstami tvarujeme malé guličky, do  každej vložíme mandľu.


   
 4. Hotové guľky obaľujeme v kokose. Množstvo záleží od ich veľkosti. Tieto kokosové guličky chutia naozaj výborne, sú plné kokosu a nie sú príliš sladké. Pripravte si domáce rafaelo podľa nášho fotoreceptu - kliknite.

Dobrú chuť. 🎄❤️ Tip na záver: Príprava je nenáročná. Zapojte aj detičky, tie väčšie si môžu túto dobrotu pripraviť aj samé. Vyskúšajte aj recept na orechový koláč