Najlepšie tradičné linecké koláčiky, osvedčený recept. Linecké koláčiky patria medzi najtradičnejšie slovenské vianočné koláče. Vyskúšajte recept z dielne portálu Ženy v meste.

Tradičné linecké koláčiky - fotorecept kliknite

Fantastické linecké koláčiky. Tradičné a tak obľúbené. Malé kolieska zlepované džemom, voňajúce po vanilke. Výborné na každú príležitosť, nielen na Vianoce alebo Veľkú noc.

Ale sviatočné chvíle u nás jednoducho bez lineckých koláčikov nie sú úplne dokonalé. A tento recept má aj svoje veľké výhody. Jedným z nich je napríklad to, že dlho vydržia.

Môžeme si ich pripraviť v predstihu a uskladniť v dóze. Vyskúšajte tento recept na linecké koláčiky a dajte nám v diskusii vedieť, ako sa vám podarili. 🎄

Vyskúšajte aj recept na najjemnejšie vanilkové rožky

 

 

Chutné linecké koláčiky - ingrediencie

 • 750 g hladká múka špeciál (špaldová)
 • 500 g maslo (Hera)
 • 250 g práškový cukor
 • 1 ks vanilínový cukor
 • 3 ks žĺtok
 • nastrúhaná citrónová alebo pomarančová kôra

na dozdobenie: džem, lekvár, čokoládová poleva, cukrové ozdôbky, kokos, orechy, práškový cukor

 • papier na pečenie

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Recept na tradičné linecké koláčiky. Foto - Nela

 

Výborné linecké koláčiky - postup receptu

 1. Do zmäknutého masla (môžeme použiť aj Heru, ale maslo je lepšie) si zapracujeme žĺtky. Pridáme práškový a vanilínový cukor, nastrúhanú kôru (koláčiky krásne prevonia a ochutí). Keď ju nemusíme, kôru vynecháme.
 2. Postupne pridávame múku. Vypracujeme bochník, ktorý zabalíme do fólie a necháme v chlade cca hodinu odpočívať a zachladiť. Môžeme ho tam ponechať aj do druhého dňa.
 3. Na pomúčenej doske si cesto vyvaľkáme na hrúbku 3 mm a vykrajujeme rôzne tvary. Na plech vystlaný papierom na pečenie si ukladáme jednotlivé kúsky a pečieme pri teplote 180o C približne 8-10 minút podľa potreby.
 4. Pečivo má byť svetlé s ružovkastými okrajmi. Upečené koláčiky spájame s džemom, lekvárom. Môžeme obaliť v práškovom cukre, alebo rôzne ozdobiť čokoládovou polevou, cukrovými guličkami, strúhaným kokosom, orechmi podľa fantázie.

Dobrú chuť a šťastné a veselé. 🎄

Vyskúšajte aj recept na skvelé kokosové pusinky, vianočné a bez lepku