Skvelé kokosové rožky, osvedčený vianočný recept od Ženy v meste. Vyskúšajte klasický recept na obľúbené vianočné pečivo. Kokosové rožky jednoducho patria k Vianociam.

Kokosové rožky

Je pravda, že kokosové rožky som schopná zjesť v akomkoľvek ročnom období, ale v mysli sa mi toto drobné suché pečivo spája s Vianocami. A čo má človek robiť, keď sa na vianočné obdobie teší trošku predčasne?

Privolať si ho dobrým vianočným pečivom predsa! A tradičné vianočné kokosové rožky takým predsa jednoznačne sú.

Vyskúšajte aj vianočný recept na kokosové pusinky, laskonky, alebo aj ten na medvedie labky. Vyskúšajte aj naše recepty na hneď mäkké perníkysuper vianočné koláčiky. Skúste aj náš recept ako piecť fúkané rožky. Alebo aj náš recept na fúkané kokosové rožky od babičky.

Ingrediencie na vianočné kokosové rožky

 • 250 gramov Hery (prípadne iného tuku vhodného na pečenie),
 • 250 gramov polohrubej múky,
 • 260 gramov strúhaného kokosu,
 • 150 gramov práškového cukru,
 • ½ balenia kypriaceho prášku do pečiva,
 • 1 tabuľka čokolády na varenie,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na vianočné kokosové rožky

 1. Všetky suroviny okrem čokolády na varenie (teda Heru, polohrubú múku, kokos, práškový cukor, kypriaci prášok do pečiva) zmiešame v miske do jednotného cesta. Potrebujeme dosiahnuť, aby sa suroviny pekne premiešali a spojili.


   
 2. Cesto natlačíme do formičiek a tie poukladáme na plech. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme na 180 stupňoch približne dvanásť minút.


   
 3. Upečené kokosové rožky môžeme vyklápať ešte teplé - našťastie sa vyklápajú celkom jednoducho.


   
 4. Čokoládu na varenie roztopíme vo vodnom kúpeli, do ktorého namočíme konce kokosových rožkov. Tie sú síce fajné aj bez čokolády, ale takto vytvoríte de luxe verziu pre náročných.


   
 5. Hotovo! Kokosové rožky sa výborne hodia k čaju i šálke kávy, ale samé sa tiež nestratia.

Dobrú chuť! Vyskúšajte aj originálny recept na pardubické medovníky. Máme aj recept na vínové koláčiky. Skúste aj recept na najlepšie crinkles.