Po ligotavých a voňavých  Vianociach prichádza pompézne obdobie plesov a bálov. Dámy vyťahujú zo šperkovníc šperky, ktoré na ich dne odpočívali v pokoji celý rok (čo je, mimochodom, veľká škoda)  a chystajú sa na túto udalosť. Samozrejme, každá z nás chce na parket vykročiť v plnej paráde, tak ako na to?

 

 

V prvom rade milé dámy, vždy prihliadajte na to, aké šaty ste si vybrali. Pokiaľ ste zvolili preexponované šaty, bohaté na detaily, majú výraznú potlač, je na nich viacero materiálov, siahnite radšej po jemnejších šperkoch, prípadne vynechajte náhrdelník a zvoľte radšej náramok – náramky, výrazné náušnice, alebo siahnite po úplnom tohtoročnom trende a dajte si len jednu výraznú náušnicu – tomu potom prispôsobte aj účes.

 

 

Naopak, ak sú Vaše šaty jemné, jednoduché, nie príliš výrazné, nebojte sa „ošperkovať“ aj viac. Výrazný náhrdelník, prípadne súprava náhrdelníka, náramku a náušníc Vám dodá ten správny šmrnc a Vašu róbu doladí do dokonalosti ako korenie.

 

 

A ešte pár rád na záver:

  • hodinky nechajte doma, na ples sa nehodia
  • do topánok s otvorenou špičkou si určite nedávajte silonky, v obchodoch nájdete aj tie s voľnou špičkou
  • do spoločnosti by sa síce nemalo chodiť bez pančúch, ale v súčasnosti to už nie je také striktné, musíte však mať pekne upravené chodidlá
  • rešpektuje dress code, pokiaľ je v pozvánke špecifikované, ako sa majú hostia obliecť, z úcty k hostiteľovi  tak urobte
  • šaty majú byť dlhé, nie mini, ani krátke, DLHÉ!

 

 

Samozrejme, prihliadajte aj na to, na aký ples, či bál idete a adekvátne tomu zvoľte aj Váš outfit. Počnúc účesom a make-upom, až po šaty a doplnky. A nezabúdajte, že menej, je niekedy viac a v jednoduchosti je krása J.

Tak buďte za dámy, milé dámy a zabavte sa ako sa patrí!

 

Prečítajte si aj Dvadsaťdva večerov v jediných šatách, no zakaždým inak. Inšpirujte sa