VARŠAVA, BRATISLAVA. V utorok večer spievala v Krakove, ktorý je súčasťou európskej Prismatic World Tour. V stredu zašla na miesto, vzdialené od koncertnej arény 70 kilometrov, ktoré nesúvisí s koncertami, ani párty po vystúpeniach.

Americká speváčka Katy Perry navštívila v stredu podľa poľských médií najväčší vyhladzovací tábor nacistov na území Poľska Osvienčim, ktorý sa stal symbolom holokaustu. O pocity sa speváčka podelila so svojimi fanúšikmi.

„Môjmu srdcu dnes bolo ťažko. Nech je to miesto, na ktorom nacisti zavraždili asi 1,5 milióna mužov, žien a detí, hlavne židov, z rôznych krajín Európy, výkrikom zúfalstva a varovaním  pre ľudstvo,“ napísala popová speváčka k fotografii z koncentračného tábora, ktoré dala na Instagram.

 

 

K tomu citovala slávne slová španielskeho filozofa Georgea Santayanu: Kto nepozná svoju minulosť, je odsúdený si ju zopakovať.“

Katy Perry zachovala rešpekt a pietu voči tomuto miestu, ktoré bolo v roku 1970 zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, a nedávala v ten deň vlastné fotografie. Dnes večer vystúpi americká speváčka v Bratislave. 

Na koncert sa chystá aj Bratislavčanka Lucia s dcérou. „Ošiaľ menom Katy Perry u nás začal presne vo chvíli, keď mojej dcére ukázali staršie kamarátky videoklip Roar. Príbeh krásnej cestovateľky, ktorá sa po páde lietadla ocitne v džungli, podmaní si všetky zvieratá (maľuje nechty slonovi, umyje zuby krokodílovi), z podpätku si vyrobí oštep a nakoniec v dramatickej scéne skrotí tigra, aby sa ona stala kráľovnou džungle už na prvé pozretie fascinoval všetky dievčatá vo veku od 4 rokov,“ hovorí pre Ženy v meste Lucia, ktorá ide na koncert hlavne kvôli svojej sedemročnej dcére Ele.

Myslí si, že práve klipy americkej popovej speváčky sú hlavným dôvodom, prečo je ňou posadnutých toľko dievčat.   

Nebudú na koncerte samé. „Náš fanklub matiek s dcérami zaberie celý jeden rad, ale myslím, že sa na to tešíme všetky rovnako. Máme pripravené farebné tričká a parochne,“ dodáva so smiechom Lucia. Dcéra sa nevie dočkať. „Milujem Katy Perry, lebo je krásna, dobre spieva a zažíva také krásne príbehy,“ hovorí Ela s nadšením dieťaťa.