Začnem z ostra a pripomeniem všetkým „zlorelaizovaným“ ženám, že o necelých 30 dní naša vaša závislosť na kofeíne a iných veciach znovu nadobudne oficiálne verejný prostriedok, ktorým sa dá všetko ospravedlniť. Na televízne obrazovky sa totiž v USA znovu dostane seriál Ženy z rodu Gilmorovcov, tentokrát však nie ako celá séria, ale ako štvordielny seriál, respektíve sled 4 častí, ktoré znázornia jeden rok života v živote týchto dvoch dám, ktoré ovplyvnili snáď každú druhú ženu na svete.

Matne si spomínam na svoje začiatky pred telkou, kedy som s mamou pravidelne sadala pred obrazovku, aby som s ňou tento seriál sledovala. Žrala som ho všetkými desiatimi a to som mala v čase jeho uvedenia možno 12 rokov. Všetko sa točilo okolo kávy. Človek nadobúdal pocit, že káva je vlastne centrom sveta. Ešte aj teraz, keď tento blog píšem, pijem kávu. Do čerta!

Ale späť k zmyslu blogu. Ako som povedala, každá máme v sebe Lorelai. Či ide o vzťahy, život ako taký, názory, zážitky...je až obdivuhodné, že sa osud bežnej ženy dostal na televízne obrazovky. Takej, ktorá extra dokonalosťou neoplýva, no už tým, že sa správa ako každá druhá (možno aj každá) z nás, sa dokonalou stáva. Netají sa odporom k domácim prácam, potrebou nezávislosti, nespútanosťou, no nekončiacou láskou k svojej dcére, ktorá ju donútila snáď už k všetkému. Aj k tomu, aby dospela, aj keď nie až tak veľmi. Keby sa tak stalo na 100 percent, asi by to taký úspech nemalo. Realita by unikala.

Aj aj som si začala istý čas pripadať ako ona. Svojho času som si vcelku vtipne hovorila, že môj život až nápadne pripomína ten jej, akurát mi to dieťa v 16 akosi chýbalo...Vždy humorne naladená, pripravená ten život žiť tak, ako sama chce a potrebuje, aj keď to stálo príliš veľa obiet. Ktorá sa v situáciách, v ktorých sa ocitla Lorelai, neocitla aspoň raz v živote? Ktorá nemala občas potrebu len tak utiecť, zabudnúť, začať odznovu? Ktorá aspoň raz v živote nezažila ten pocit, že sa na ňu všetko valí a aj keď sa snaží, nejde to? Ktorá z nás nezažila pády vo vzťahoch, hľadanie toho pravého, ktorý by ju chcel so všetkým, čo k nej a hlavne kto k nej patrí? Ktorá z nás sa neocitla bez peňazí, na dne?

Je to proste realita zobrazená na televíznej obrazovke. Nehovoriac o vtipných situáciách, v ktorých by si možno niektorí nevedeli predstaviť, ako by sa zachovali ( pripomínam Kirka, asi jedinú odchýlku od reality. Vlastne nie. Už dávno som zistila, že aj on dokáže byť reálny...)

Každá z nás túži po pokojnom živote, po úspechoch, po láske. Každá z nás sa snaží zachovať si v tom svete vlastnú tvár. Lorelai tiež. S vtipnými a pohotovými reakciami, kofeínom namiesto krvi, vždy vkusne oblečená, úprimná, láskavá k svojmu okoliu, obetavá pre svojich blízkych, s nehoráznym počtom slov vysloveným za minútu a ešte nehoráznejším počtom viet v jednom dialógu.

A tak s blížiacou sa premiérou tohto neoriginálne originálneho príbehu života, pripíjam si s vami. Baby, zdvihnite tie šálky, nech viem, že nie som sama. 

 

 

Prečítajte si aj Všetky feministky sveta, strčte sa...