Dátum v kalendári nám dáva na známosť, že zima sa čo nevidieť prihlási o slovo aj mínusovými teplotami. Nenechajte sa zaskočiť a k štýlovým kabátom si do svojho šatníka zaobstarajte aj dámske zimné bundy. 

Keďže ponuka na trhu je naozaj pestrá, je dobré poznať aktuálne trendy. Módni návrhári dávajú do popredia, napríklad teplučké bomber i páperové bundy. Čo uprednostníte vy? 

Kožené bundy 

Koža je nadčasový materiál. Dámske zimné bundy z kože alebo jej napodobenín majú svoje miesto aj v tejto zimnej sezóne. Vyberte si koženú bundu v čiernej, čokoládovohnedej či sivej farbe do pása alebo pod zadok, s hrejivou kožušinkou okolo krku, a určite nešliapnete vedľa. 

Aj medzi koženými bundami nájdete oversize kúsky, ktoré sú výborne kombinovateľné so šatami s romantickým nádychom a kovbojskými čižmami. Nič nepokazíte ani vtedy, keď si k nej dáte slim džínsy a čižmy na platforme. 

Páperové dámske zimné bundy 

Nepatrí zima k vašim obľúbeným ročným obdobiam a najradšej by ste v teplučkej posteli zostali po celý deň? Zaobstarajte si dlhú páperovú bundu a ranné chodenie do školy či do práce bude oveľa príjemnejšie. 

Oceníte ju počas mrazivých i daždivých dní, pretože tieto dámske zimné bundy sa spravidla vyrábajú z nepremokavých materiálov. Okrem toho, že sú maximálne funkčné, čestné miesto majú aj medzi trendami tejto zimy.  

Ilustračné foto - freepik.com

Bomber bundy 

Hoci bola bomber bunda pôvodne vyrobená pre britských pilotov v prvej svetovej vojne, dnes je neodmysliteľnou súčasťou šatníka žien, mužov i detí. Bombera, teda letecká bunda, má svoje miesto aj medzi kúskami, ktoré sú in počas tohtoročnej zimnej sezóny. 

Zimné dámske bundy v strihu bomber sa vyrábajú z rôznych materiálov, v pestrej palete farieb i dĺžok. Vďaka tomu nájde medzi nimi favoritku naozaj každá dáma, bez ohľadu na to, či vyznáva elegantný, športový či ležérny štýl. Avšak vždy je dôležité objemnú siluetu vykompenzovať vypasovanými kúskami oblečenia. 

Džínsové bundy  

Svetoznáme módne značky predviedli na mólach, vo svojich zimných kolekciách, aj džínsové bundy. Zaobstarajte si zateplenú džínsovú bundu s kožušinou okolo krku s kapucňou. Budete in a zima vám rozhodne nebude. Alebo si oblečte prechodnú džínsovú bundu a na ňu dajte hrejivú kožušinovú vestu. Fantázii sa ani v tomto smere medze nekladú. 

Vybrať si môžete z dlhších strihov, ktoré kopírujú ženskú postavu, alebo už niekoľkokrát spomínaných oversize modelov. V kombinácii so slim džínsami, legínami, úzkymi nohavicami či minisukňou získate look vhodný do práce i na voľný čas.