Autorka knihy Jedz, modli sa a miluj Elizabeth Gilbertová 1. júla na sociálnej sieti oznámila koniec svojho vzťahu s mužom známym z jej príbehu ako Felipe.

„Bol mojím drahým spoločníkom viac ako dvanásť rokov a boli to úžasné roky. Náš rozchod je veľmi priateľský. Naše dôvody veľmi osobné,“ napísala.

Poprosila svojich fanúšikov o trpezlivosť a pochopenie. „Ide o príbeh, ktorý žijem – nie príbeh, ktorý rozprávam,“ vysvetlila. Na sociálnej sieti sa odvtedy odmlčala.

 

Elizabeth Gilberthová Foto - archív EG

 

Všetkým, čo čítajú jej úprimné riadky venovala báseň od jej menovca básnika Jacka Gilberta.

Na priznanie reagovalo 45 tisíc ľudí, takmer osem tisíc napísalo príspevok. Zdieľané bolo takmer 3000-krát. Viacero ľudí jej píše o rozchodoch, ktorými sami prechádzajú.

V priebehu júna zomrel aj balijský liečiteľ, maliar a sprievodca autorky Ketut Lijer (19?? - 2016). „Ak hľadáte cestu vo svojom živote a nevidíte žiadne možnosti, a chcete len zomrieť a nič nedáva zmysel a niekto vám hodí do tváre šialený nápad, ktorý dáva ešte menej zmyslu ako dáva celý váš terajší život? Urobte to. Musíte to urobiť,“ napísala.

Naráža tým na prvé stretnutie s týmto vzácnym človekom, keď jej povedal, že príde žiť na Bali k nemu, on ju bude učiť liečiteľstvu a ona jeho anglicky. Hoci Gilbertová priznáva, že vie o liečiteľstve presne to, čo pred príchodom na Bali.

 

Foto - archív EG

 

Prečítajte si aj Trosky sú dar