Čím vyšší predaj, tým väčšia radosť nielen u čitateľov, ale, samozrejme, aj u spisovateľa a jeho vydavateľa. Najväčšie vydavateľstvo Ikar je známe tým, že udeľuje ocenenia Zlatá kniha za 15 tisíc predaných výtlačkov a Platinová kniha za 25 tisíc  predaných kusov.

Na husársky kúsok, ktorý sa podaril Jozefovi Banášovi však ani Ikar nemá ocenenie. Jeho bestseller Kód 9  prekonal v auguste neuveriteľnú hranicu – 50.000 predaných kusov, čím sa zaradil medzi najpredávanejšie knihy v histórii slovenskej literatúry.

Za posledných 10 rokov je dokonca druhou najpredávanejšou pôvodnou knihou vydavateľstva Ikar – Kód 9 predbehla len najúspešnejšia slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková s knihou Modrý dom.

Jozef Banáš sa tomuto číslu potešil a verí, že podobne sa čitateľom bude páčiť aj jeho novinka Kód 7, ktorá je voľným pokračovaním Kódu 9 a Kódu 1. Vychádza dnes (26.septembra) a môžete si pozrieť VIDEO, v ktorom Jozef Banáš hovorí o svojej knihe:

 

 

Kód 7 je teda voľné pokračovanie Kódov. Aj Kód 1 je veľmi úspešný, predalo sa z neho takmer 35.000 kusov, no kniha je na trhu o tri roky menej. Zdá sa, že slovenskí čitatelia milujú tajomné, až mysteriózne príbehy, ktoré miešajú históriu so súčasnosťou, skutočné fakty s fikciou.

 

Prečítajte si aj Muzikant z Polemicu píše pre deti