Hana Lasicová, spisovateľka a scenáristka:

"Najlepší rok môjho života bol, keď som mala šestnásť a bola som nešťastne  zamilovaná. Celý rok sa to vlieklo a bolo to ako na hojdačke. To napätie a všetko okolo toho bolo úžasné. Vídavali sme sa v škole a okrem toho sme spolu bývali na internáte, takže nebolo úniku. Som si istá, že keby to bola šťastná láska, už by som si ani nepamätala meno dotyčného. Takto sa mi o ňom dodnes sníva. Myslím úplne úprimne, že nikdy som nebola taká šťastná, ako keď som bola tak nešťastná.” 

 

Biba Bohinská: spisovateľka a scenáristka Tajných životov:

 

"Najlepším rokom môjho života bol rok 2013. Zažila som v ňom dva dôležité míľniky, na ktoré nikdy nezabudnem. Seriál Tajné životy sa stal najúspešnejším seriálom RTVS za posledných dvadsať rokov a napriek ťažkej téme zaujal množstvo divákov. Navyše sa, vďaka nemu, podarilo v spoločnosti viac otvoriť tému týraných žien a to je obrovská satisfakcia. Po dvadsiatich rokoch v tomto biznise sa mi konečne podarilo vytvoriť niečo, na čo som a vždy budem hrdá.  A druhým dôležitým momentom bolo, že ma autori psychologickej metódy Individuálna systemika Artho a Veeta Wittemanovci prijali na štúdium priamo pod ich vedením. Odvtedy sa tomu venujem a pracujem na spoznávaní svojho vnútorného sveta, čo mi prinieslo veľa silných momentov, ktoré mi zmenili život."

 

Kristina Farkašová, herečka a spisovateľka:

"Najlepší rok môjho života je tento. Je to vždy ten, ktorý prežívam. Takže momentálne rok 2017. Ja som tvor zvedavý a vždy sa teším na to, čo ma čaká, čo sa naučím a skutočne sa od svojich dcér učím žiť pre "teraz", a podľa možnosti sa neobzerať dozadu. Nie vždy mi to ide, ale vždy ma v správnu chvíľu na túto múdrosť upozornia."

 

Patrícia Garajová Jarjabková, bývala moderátorka, dnes realitná maklérka:

"Najlepší rok môjho života bol rok 2005. Do môjho života vstúpil druhý manžel. Veľký zázrak od začiatku až do konca. Všetko zapadalo do seba ako skladačka.

Marec: internetová zoznamka, môj inzerát a vyhodnotenie: úplne ZLE!

Máj:  dostala som email – reakcia na inzerát s vtipným dotazníkom od neznámeho!!! A píšeme si...  koniec mája: telefonujeme si!!!

Jún: prvé stretnutie 10.6. a potom sa už nevieme rozlúčiť – lietam si

Júl: darček k mojím meninám  – LAVIČKA !!!  

August:  splav, 3 x 24 hod aj s deckami a funguje to!!!

September: „a kedy bude svadba?!“ – pýtajú sa naše dievky! ???!!! S tým sme zatiaľ nerátali . Ale Jožko dvíha hodenú rukavicu.

Október: moja LAVIČKA v kostole ... SVADBA!

November: nové občianske , nové hrnčeky, aspoň dva!

December: prvé spoločné Vianoce a veľká vďaka Pánu Bohu a celému NEBU za tento zázrak, ktorý nám dali."

 

 

Elena Kohútiková, top manažérka a zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB banky:

„Osobne som mala dva najlepšie roky v mojom živote. Oba tie, čo sa mi narodili moje dcérky, teda rok 1977-1978  a 1980. Žiadne iné udalosti, či zážitky neboli tak silné a dojímavé, ako to, keď som po prvýkrát držala na rukách moje bábätká. V prvom roku sa v ich živote udeje toľko zmien, že každý deň je iný - originálny. A v tom boli tieto roky pre mňa najkrajšie a zostanú pre mňa najkrajšie do konca môjho života.“

 

Ľudmila Kolesárová, blogerka a manažérka Dobrého anjela:

“Najlepší rok by mal byť pre každú ženu ten, keď sa narodí dieťa. Lenže, ak mám dve deti, neviem si vybrať. Preto si vyberám rok 2009. Vtedy som už dve deti mala. Bolo to nádherné. V tom roku sme sa rozhodli presťahovať z veľkomesta na dedinu pod Tatry. Zároveň, po rokoch samoty, dostala na starobu spoločnosť, tú našu, aj moja dnes už 80-ročná mamka. V dome, na dedine, multigeneračná zostava. A do toho som uspela v konkurze do Dobrého anjela, spoznala výborného učiteľa Andreja Kisku a dala prvý raz na nohy skialpové lyže. Myslím, že vtedy som začala po všetkých stránkach žiť presne taký život, aký som chcela.”

 

Mirka Miškechová, speváčka a autorka piesní: 

 

"Môj najlepší rok je ten súčasný. Ten predchádzajúci sa mi v pracovnom a najmä osobnom živote stali veľmi zlé veci, ktoré zo mňa, verím, spravili aspoň trochu dobrého človeka. Možno práve vďaka tomu som momentálne veľmi spokojná. Už nepotrebujem mať všetko hneď ako kedysi. Chápem, že veci majú svoj čas. Pre mňa sú obrovským darom ľudia, ktorých mám okolo seba a ktorí sú pre mňa veľkou inšpiráciou. Často sa hovorí, že doba aj ľudia sú zlí, ja si to ale nemyslím. Vždy, keď som potrebovala pomôcť, tak som pomoc dostala, a to aj bez toho, aby som o ňu žiadala. Všeobecne, skutočne zlí ľudia sú iba veľmi nešťastní. Prajem nám preto, nech môžeme čo najčastejšie úprimne povedať, že prežívame najlepší rok, mesiac, týždeň, minútu..."

 

Prečítajte si aj Keď som ťa stratila