Osobne musím konštatovať, že vyhľadávam lásku všade, kde je to len možné. Nepríjemné záležitosti sa snažím presunúť do skupiny príjemných, aby mi boli pri následnom opakovaní lepšie prijateľné. Snažím sa na veci pozerať z tej lepšej stránky, hoci častokrát situáciu zakončím spŕškou vulgarizmov, mnou vymyslených, alebo nie, so zámerom vyventilovať všetku krivdu a nespravodlivosť, ktorá sa mi deje.

Tým chcem naznačiť, že je v úplnom poriadku, ak cítime, že lásku nevnímame dvadsaťštyri hodín. Ona má právom miestami pauzu a je ľudské si ju privolať, primyslieť a plánovane vykonštruovať. Veď aký nudný by bol náš svet bez predstáv a fantázií. Koľké knihy by zmizli z knižníc, filmy z kín a bolo by tu pusto. Miestami príliš reálne.

Láska na prvý pohľad sa deje z neurčitých dôvodov. Inšpiruje nás k nadľudským výkonom, sme schopné všetkého možného aj nemožného. Žijeme si svet, v ktorom objekt našej túžby prevláda nad  bežnými aktivitami. Čo tam po upratovaní, pracovných cieľoch a métach. Naším najväčším výkonom je myslieť láskavo, vidieť lásku, dýchať láskou. Aj keď to znie pomerne nadnesene, vtedy to tak žiadnemu jedincovi nepripadá. Práve naopak, máme pocit, že každý deň nosíme na hrudi zlatú medailu, ktorú sme hrdinsky získali za prežívané pocity výnimočnosti.

Stereotyp sa nemôže nadýchnuť, nakoľko bol poctivo udupaný a premiestnený nielen ďaleko, ale aj nadlho. Nechceme si snáď pokaziť pocit, že byť víťazom je oprávnené. Nepoznám ženu, ktorá by nezaznamenala kolotoč lásky, ktorá prichádza odniekiaľ, častokrát niekam. Má začiatok, má koniec. Prvý pohľad je onedlho tým posledným, a nám nezostáva nič iné, ako veriť, že musí existovať niečo viac. A ono to niečo nazývam láskou na NIE prvý pohľad.

Tá sa vynára z pocitu spokojnosti, z pokusu skamarátiť sa s niekým, alebo niečím, čo mi tak nechýba, ale výhodou je, že mi spestruje všedné dni. Prináša mi premenu, trpezlivosť a spokojnosť. Keď beriem ihlice do rúk, uvažujem, či nadíde deň, kedy ukážem niekomu prvý šál. Lebo páranie vlny ide rýchlo, no budovanie každého riadku je nekonečné. Ale láska to je. Na niekoľko X pokusov a X pohľadov.