LONDÝN. Londýnska polícia zadržala piateho podozrivého v prípade brutálneho útoku v jednom z autobusov v metropole Londýn na dve ženy, pretože sú lesby. Informovala o tom v sobotu agentúra AP. Štyroch podozrivých v tomto prípade zadržali už skôr. Britské úrady totožnosť obetí útoku z 30. mája nezverejnila. O prípade však na svojom Facebooku napísala Uruguajčanka Melania Geymonatová (28). 

 

Prečítajte si

Lesbický pár zmlátili mladíci, ktorí nemali ani 18 rokov

 

Útok ráno v autobuse

Spoločne s priateľkou Američankou Chris cestovali 30. mája približne o 02.30 h miestneho času poschodovým autobusom do štvrte Camden v severnej časti Londýna, kde bývajú. Geymonatová na Facebooku uviedla, že do autobusu nastúpila skupina "chuligánov", ktorí mali na adresu oboch žien homofóbne a oplzlé poznámky, hádzali do nich mince a napokon požadovali, aby sa navzájom pobozkali. Keď to odmietli urobiť, mladíci ich začali udierať do tváre a následne ich okradli. Potom z autobusu utiekli.

 

Zriedkavé útoky v londýnskom autobuse

Ženy museli byť s podliatinami a tržnými ranami v tvárovej oblasti prevezené do nemocnice. Londýnska Metropolitná polícia uviedla, že podozrivými páchateľmi sú mladíci vo veku 15-18 rokov. Detektív Andy Cox podľa agentúry AP povedal, že podobné útoky sú v londýnskych autobusoch zriedkavé. Počas tohto víkendu však preventívne do londýnskych ulíc nasadia posily uniformovaných zložiek ako aj policajtov v civilnom oblečení.