Americká letecká spoločnosť zakázala dvom tínedžerkám nastúpiť do lietadla, pretože mali na sebe oblečené legíny. Rozhodnutie spoločnosti vyvolala množstvo kritiky. „Takýto postup United je niečo, čo očakávame od Talibanu, ale nie od západnej leteckej spoločnosti,“ znela jedna z reakcií na twitteri.

Obe dievčatá chceli letieť v nedeľu z Denveru  v Colorade, ale nepustili ich ani k odbaveniu. Nakoniec mohli odletieť, keď sa prezliekli. Jedno z nich malo desať rokov.

 

Lietadlá United Airlines.  Foto - TASR/AP

 

Polícia kontroluje módu

„Nútili ich prezliecť sa alebo si obliecť niečo na legíny, inak nemohli nastúpiť do lietadla. Odkedy má polícia na starosti dámsku módu,“ pýtala sa podľa New York Times aktivistka Shannon Watts, ktorá bola svedkyňou incidentu. Na prípad upozornila na sociálnej sieti, kde má takmer 34-tisíc fanúšikov. Postup spoločnosti označila za sexistický. Do lietadla totiž spoločnosť bez problémov pustila otca jedného z dievčat, ktorý mal krátke nohavice.  

"Pasažierky na rannom lete neboli oblečené podľa nášho predpísaného dress codu," uviedli United Airlines na twitteri s tým, že dievčatá patrili do skupiny zamestnancov a ich príbuzných, ktorí využívajú lety v rámci firemných benefitov. "Existuje pre nich predpísaný štýl obliekania, pretože v podstate reprezentujú United Airlines. Každodenné oblečenie je v poriadku, ak vyzerá dôstojne a je v súlade s miestnymi zvyklosťami " dodala firma v oficiálnom vyjadrení.

 

Ilustračné foto - achív zvm

 

Cestujúci sú zmätení 

Medzi cestujúcimi vyvolala rozhodnutie veľa kritiky a mnoho otázok, či sami môžu cestovať v legínach, ktoré sú na lety veľmi pohodlné. Spoločnosť oznámila, že muži a ženy lietať v legínach môžu, ale v tomto prípade išlo o príbuzných zamestnancov, na ktorých majú vyššie požiadavky,

 

 

 

Prečítajte si aj Vulgárne legíny