UŽ neriešite domáce úlohy, projekty či iné školské povinnosti, ale EŠTE neriešite, čo s deťmi. Majú svoj pevný školský režim, ale bez povinností a postupne aj bez krúžkov. Majú školu, družinu a zabezpečenú desiatu a obed. Dnes sa asi najlepší týždeň školského roka končí - pre rodičov i pre deti. Oni dostanú vysvedčenie, my pár týždňov na nadýchnutie, než sa začne ďalší.

Od zajtra si ráno užívajte pri káve, lebo netreba robiť desiate ani kontrolovať, či je všetko potrebné v aktovke. A energiu, hoci nie málo, vrážajte do letných plánov. Budete viac času tráviť s deťmi i s manželom či partnerov, ak budú deti v tábore či u starkých. Občas je ľahšie, ale i ťažšie mať na seba toľko času, ale určite si rýchlo zvyknete.

My sme pre vás k rannej káve pripravili čosi navyše. Ranné stĺpčeky, ktoré patria k najčítanejším na našej stránke, prepustíme známym a zaujímavým ženám. Aby sa iba ženám v meste a na dedine zverili ako trávia leto, čo riešia počas letných pracovných i voľných dní, čo ich poteší či naštve.

Písať pre vás bude bývalé detská moderátorka Patrícia Jarjabková-Garajová, televízna meteorologička Miriam Jarošová, aktivistka Adriana Kemková, politička Lucia Nichoslonová, europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová, spisovateľka Petra Nagyová-Džerengová a mnohé ďalšie mená, ktoré vás ráno potešia.

Lebo chceme, aby ste si popri všetkých plánoch pre deti, starých rodičov, manželov a partnerov, pri organizovaní dovoleniek, táborov, stanovačiek i predĺžených víkendov, našli čas iba pre seba.

Začíname zajtra – o letnom blázinci bude písať bankárka a top manažérka Elena Kohútiková.    

 

Prečítajte si aj Lepší ako dospelí