Prichádzajú ako neznámi ľudia a v krátkom čase cítiť ich rodinnú energiu. Prinášajú vždy to svoje charakteristické, tú svoju esenciu, ktorou obohacujú svet, a každá je iná. Takto sa dá opísať fotenie rodiniek a bábätiek pre zimnú edíciu Lucka. Je to každoročný zážitok.

Na veľmi krátky okamih počas októbra sme sa na malú chvíľu stali súčasťou ich rodinného života. Zažívame kopec rozhovorov s rodičmi, dozvieme sa, čo ich trápi aj z čoho sa tešia. Spolu rozosmievame ich deti, aby mali pekné fotky, a spolu čakáme, kým sa niektoré z nich vyspinkajú do ružova, aby sme mohli fotiť ďalej. A to je presne to, čo považujeme za dôležité. Taký normálny život bez úprav a póz. Také príjemné ľudské podelenie sa o svoje problémy aj radosti bežného života.

Aj tento rok sa prihlásili tisícky bábätiek a môžeme povedať, že každé jedno z nich by malo byť na etikete Lucka. Keby to bolo technologicky možné, aj by sme to urobili. Už dávnejšie sme si povedali, že pre nás je veľmi dôležité mať na produkte reálne slovenské detičky, nie kupované zábery zahraničných autorov, preto máme na dojčenskej Lucke bábätká z Hybe aj Terchovej, z Humenného aj Dunajskej Stredy. Za tie roky sme dali miesto aj darčeky bábätkám z dediniek a miest, o ktorých existencii sme predtým ani netušili. Vyrastajú v nich naše krásne slovenské deti.

Tešili sme sa na ne. Očakávali sme ich. Premýšľali, aké budú. Každý rok je to ako pôrod. Záleží nám na tom, aby rodičia vedeli, že nám nie sú ľahostajné deti, pre ktoré Lucku vyrábame. Že cítime rovnakú zodpovednosť, akoby boli naše vlastné. S rovnakým materským prístupom pripravujeme vodu Lucka pre všetky bábätká na celom Slovensku. Dvanásť detí z celého Slovenska budeme hrdo nosiť na zimnej edícii, až kým ich všetky nevykúpite.

 

 

ZOPÁR FAKTOV OD HYDROGEOLÓGA

Lucka je mikrobiologicky bezchybná podzemná voda s prírodným zložením a čistotou.

Pôvod tejto podzemnej vody je viazaný na dolomitické vápence Považského Inovca.

Zdroj je v čistom horskom prostredí a všetka infiltrovaná voda je v styku len s horninovým

prostredím, vďaka čomu je zabezpečená dlhodobá kvalita

a fyzikálno-chemická stabilita podzemnej vody.

 

Citácie z hydrogeologickej štúdie, viac na www.lucka.sk/pramen