Eva Borušovičová,  scenáristka, režisérka a spisovateľka: 

    

“Víťazstvo Zuzany Čaputovej v prvom kole volieb je pre mňa dôkazom, že to s obyvateľmi Slovenska nie je také zlé, že nepotrebujeme na vedúcich pozíciách mužov s veľkými egami, arogantnými spôsobmi a sexistickými vtipmi. Že si prajeme na čele štátu niekoho, kto víťazí pokojnou silou, zdvorilosťou, vľúdnosťou, súcitom a skutočnou autentickou duchovnosťou. Pre mňa je úžasným zistením aj to, že Zuzanu Čaputovú volili aj muži, že ju volili ľudia mladí  aj starší, z miest aj z vidieka, že jednoducho prahneme po kultivovanosti a slušnosti. A ak sa po druhom kole, dúfam, stane Zuzana Čaputová prezidentkou, tak sa časom podľa princípu napodobovania často videného - mnohí z nás začneme na ňu podobať. Veľmi by som to mojej milovanej krajine a jej obyvateľom priala.”

 

 Lujza Garajová-Schrameková, herečka a stand-up komička 

   

 

“Gratulujem pani Čaputovej a gratulujem našej krajine. Začíname dokazovať, že chceme a vieme vystúpiť z bubliny strachu a predsudkov. Jej poďakovanie v jazyku našich menšín bol pre mňa veľmi emotívny a krásny zážitok. Ďakujem jej zaň.”

 

 

Andrea Coddington, spisovateľka: 

    

 

“Víťazstvo pani Čaputovej deklasovalo všetkých ostatných kandidátov. Je to fantastický úspech a východisková pozícia pre druhé kolo. Do neho vstupuje ako absolútna favoritka a nádej pre Slovensko.”