Lyžiarske stredisko Semmering, známe aj ako Zauberberg, je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších oblastí v Rakúsku. Nachádza sa 90 km južne od Viedne a 150 km od Bratislavy. Je rovnako atraktívne v lete či v zime, orientuje sa na rodiny a mladých, ale aj na ambicióznych športovcov.

 

 

Užite si zimné radovánky len 150 km od Bratislavy

Semmering je pre slovenských lyžiarov bezkonkurenčne najbližšie alpské stredisko s jedinečnou atmosférou a vysokohorským vzduchom. Celé dni aj noci si môžu lyžiari a snowboardisti neobmedzene užívať modré, červené aj čierne, perfektne upravené trate. Až 5x týždenne v hlavnej sezóne vás do Semmeringu dopraví firma Nitrabus autobusmi z Bratislavy, Nitry a Trnavy  www.nitrabus.sk.

Semmering ponúka 14 kilometrov denných zjazdoviek. Napríklad rodinnú Famielienabfahrt alebo zjazdovku svetového pohára slalomu žien Panorama, ktorá sa zvažuje až k Freeride areálu Osthang pre skúsených lyžiarov a jazdcov.Happy Lift na Panhanswiese leží na opačnej strane dolnej stanice Zauberberg na Semmeringu a je ideálny pre deti a začiatočníkov. S rodičmi alebo inštruktormi si tu môžu trénovať svoje prvé oblúčiky na snehu.

Až 13 kilometrov nočných zjazdoviek čaká čerstvo predpripravených od 18. hodiny na unikátny zážitok pri rovnakom osvetlení ako počas pretekov svetového pohára.

Snowboardisti a freestyle lyžiari nájdu výzvy, vzrušenie aj adrenalín v dennodenne upravovanom Split-Parku.

 

 

Semmering – to sú aj sánky, snežnice a konské záprahy

Semmering nie je len lyžiarske stredisko, ale ponúka svojim návštevníkom aj ďalšie možnosti zimných aktivít pre celú rodinu. Dobrodružná sánkarská dráha pre všetky vekové kategórie je otvorená noc aj deň v celej svojej trojkilometrovej dĺžke pri perfektnom osvetlení. Prírodná sánkarská dráha začína hneď pri výstupe z lanovky a vedie mnohými zákrutami a tunelmi so svetelnými efektmi k jeho dolnej stanici. Je  to jedinečné dobrodružstvo pre celú rodinu a všetkých milovníkov zimných športov. Za vyskúšanie stoja aj prechádzky na snežniciach za mesačného svitu alebo romantické jazdy na saniach v konskom záprahu. Samozrejmé sú aj spoločenské, kultúrne či kulinárske udalosti a zážitky.

 

 

Výrazné nižšie ceny

Rozdelenie cien na časové etapy počas týždňa a počas víkendov a viaceré stupne sezóny rozširuje možnosti zimného športovania a oddychu. Príjemne vás prekvapí aj zníženie cien oproti minulému roku na Semmeringu, ale najmä v porovnaní s ostatnými lyžiarskymi strediskami na Slovensku.

 

 

Novoročné oslavy na Semmeringu

 

Oslávte Nový rok na Zauberbergu, uprostred romanticky zasneženej krajiny, ale aj v exkluzívnej atmosfére. Čo vás čaká?

Fakľový zjazd na lyžiach na Zauberbergu

Oslava Nového roku na horskej chate Liechtensteinhaus

Silvestergala a silvestrovská show v ****Grand Hotel Panhans 110, - €  na osobu

Silvestergala v reštaurácii ****Grand Hotel Panhans 82, - € na osobu

Silvester so živou hudbou ponúka Sporthotel Semmering  58, - € na osobu

Silvestrovská večera a ohňostroj v Kurhotel Dr. Stuhlinger  58, - € na osobu

Detský silvestrovský večer v ****Grand Hotel Panhans

Silvesterovská párty v Panhans Bare

 

 

Špeciálne ponuky zimných a lyžiarskych dovoleniek na Semmeringu

 

Sporthotel Semmering:

Hotel leží na Zauberbergu, má priamy vstup ku zjazdovkám. Obľubujú ho najmä mladí, športovci i rodiny s deťmi, keďže ponúka aj krytý kultový bazén, saunu, bowling, curlingové klzisko. Má veľmi dostupnú polohu aj ceny.

2 noci s 2-dňový skipas od € 89 - na osobu               www.sporthotel-semmering.at

 

****Grand Hotel Panhans:

Hotel ponúka exkluzívne historické prostredie s vynikajúcou kuchyňou a wellnessom, dve reštaurácie, kaviareň, tanečný bar, vínnu pivnicu, saunu, parný kúpeľ, jacuzzi, krytý bazén.

2 noci s 2-dňový skipas od € 99, ​​- za osobu               www.sporthotel-semmering.at

 

Kalendár jedinečných podujatí na Semmeringu

 

18.2.2016 Nočné preteky s olympijskou víťazkou Michaelou Dorfmeister

12.3.2016 6.White Down – downhill, preteky bikerov a lyžiarov

02.4.2016 sánkarská súťaž - Water Slide Contest

 

Všetky podrobné informácie nájdete na www.semmering.com