SMYRNA. V detstve chcela byť veterinárkou, no vyštudovala žurnalistiku. Až keď jej brat dosiahol úspech vo filmovom Hollywoode, rozhodla sa pre herectvo. Za titulnú úlohu vo filme Erin Brockovich získala v roku 2001 Oscara ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe a zarobila 20 miliónov amerických dolárov. Americká filmová herečka Julia Robertsová dnes oslavuje 50 rokov.

 

Albert Finney a JuliaRoberts v oscarovom filme Erin Brockovich.  Foto - TASR/AP

 

Superstar ako Pretty Woman

Julia Fiona Robertsová sa narodila 28. októbra 1967 v Smyrne (dnes predmestie Atlanty) v štáte Georgia v Spojených štátoch amerických (USA). Po menších úlohách v seriáli Crime Story (1986) a filme Satisfaction (Spokojnosť, 1988) sa spolu s bratom Ericom objavila v snímke Mystic Pizza (1988), kde hrala čašníčku v pizzérii. V roku 1989 zažiarila vo filme Steel Magnolias (Oceľové magnólie), ktorý jej priniesol aj nomináciu na Oscara.

Superstar z nej však urobila úloha prostitútky v romantickom filme Pretty Woman (1990). Úspešná bola aj snímka The Pelican Brief (Prípad pelikán, 1993). V roku 2001 získala Oscara ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe filmu Erin Brockovich (2000). Herečka prepožičala svoj hlas múdremu pavúkovi vo filmovej adaptácii knihy Charlotte's Web (Šarlotina pavučinka, 2006). Z jej ostatných filmov možno spomenúť Eat, Pray, Love (Jedz, modli sa a miluj, 2010), Money Monster (Hra peňazí, 2016) alebo Mother's Day (Deň matiek, 2016).

 

 

Pomohla obetiam hurikánu Katrina

Rodáčka z Georgie v roku 2005 podala pomocnú ruku obetiam hurikánu Katrina. S kolegami z hereckej branže sa Julia Robertsová predstavila v roku 2007 v úlohe televíznych reportérov pre talkšou populárnej moderátorky Oprah Winfreyovej. Jej rozhovor s Georgeom Clooneym bol odvysielaný v programe Oprah Winfrey Oscar Special.

 

 

Americký časopis People v apríli 2017 rekordne po piaty raz potvrdil, že Julia Robertsová je stále najkrajšou ženou na svete. Po prvý raz ju za najkrajšiu ženu vyhlásili v roku 1991. "Som veľmi polichotená," vyjadrila sa herečka na margo svojho rekordu.

Partnerom Julie Robertsovej je kameraman Danny Moder. Pár sa zosobášil v júli 2002. Ešte predtým sa v roku 1991 chystala na sobáš s hercom Kieferom Sutherlandom, no iba niekoľko dní pred sobášom ho nechala v štichu. Zutekala s jeho priateľom Jasonom Patricom. Na margo Robertsovej však neskôr Sutherland povedal, že ju musí pochváliť za správne rozhodnutie, pretože - aj keď to bolo veľmi bolestivé a tvrdé - včas rozpoznala, že sú obaja priveľmi mladí a hlúpi. Prvý manželský zväzok Robertsová uzatvorila s Benjaminom Brattom v roku 1993, o dva roky nasledoval rozvod. Herečka má s terajším manželom Danny Moderom tri deti. 

 

 

 

 

Prečítajte si aj Najkrajšie ženy sveta majú pred päťdesiatkou