Po prvých troch dieloch Len čas ukáže, Hriechy otca a Rodinné tajomstvo je tu pokračovanie fantastickej rodinnej ságy, akú dokáže napísať len majstrovský rozprávač. „Je to sága, pri ktorej sa vám stránky otáčajú samé a srdce vám chvíľami prestáva biť od napätia,“ napísal Publishers Weekly. A 4.diel Splnené želanie si rozhodne vychutnáte.

Harry Clifton a jeho manželka Emma sa ponáhľajú do nemocnice, aby zistili, aký osud postihol ich syna Sebastiana, ktorý mal s kamarátom Brunom vážnu autonehodu. Potvrdí sa prvá správa, podľa ktorej Sebastian nehodu neprežil?

Po odstúpení Rossa Buchanana z funkcie predsedu správnej rady Barringtono­vej lodnej spoločnosti sa jedným z kandidátov na toto miesto stane Emma Clif­tonová. Don Pedro Martinez však robí všetko pre to, aby za predsedu dosadil Alexa Fishera, čím sleduje jediný cieľ: zničiť rodinnú firmu Barringtonovcov, ktorá sa práve chystá investovať do stavby luxusnej linkovej lode Buckingham.

Harryho a Emmina adoptívna dcéra Jessica získa štipendium na prestížnej lon­dýnskej umeleckej škole, kde sa zaľúbi do spolužiaka Clivea Binghama, ktorý ju požiada o ruku. Radosť mladého páru z nastávajúcej svadby však veľmi rýchlo pre­kazí stará známa Cliveovej matky zo študentských čias, lady Virginia Fenwicková.

Barringtonovci a Cliftonovci nájdu nečakanú oporu v novom členovi správnej rady Cedricovi Hardcastlovi, úprimnom a priamočiarom Yorkshirčanovi, kto­rého konanie zásadným spôsobom ovplyvní osudy obidvoch rodín. Podarí sa napokon Cliftonovcom a Barringtonovcom poraziť všetkých neprajníkov, ktorí sú vo svojej pomstychtivosti neraz schopní zájsť až na hranicu zákona?

Začítajte sa do 4.knihy úžasnej rodinnej ságy Splnené želanie:

 

 

PROLÓG

Sebastian zovrel pevnejšie volant športového auta. Nákladiak za nimi do nich narazil. Náraz spôsobil, že zo športového auta odpadla poznávacia značka. Sebastian sa pokúsil posunúť s autom dopredu, ale ďaleko ísť nemohol, lebo by nabúrali do auta pred nimi a skončili by ako sardinky v konzerve.

O krátku chvíľu ich opäť pohodilo dopredu. Auto za nimi sa do ich auta oprelo ešte o čosi silnejšie a zatlačilo ich na vzdialenosť iba asi dvadsiatich centimetrov od auta vpredu. Keď do nich nákladiak vrazil po tretí raz, Sebastian si spomenul na Brunove slová: Si si istý, že si sa rozhodol správne? Zadíval sa na kamaráta, ktorý sa obidvoma rukami kŕčovito držal palubnej dosky.

„Chcú nás zabiť!“ zvolal. „Preboha, Sebastian, rob niečo!“

Sebastian sa bezradne pozrel k vedľajším pruhom, v ktorých sa autá rútili opačným smerom. Keď auto pred nimi začalo brzdiť, uvedomil si, že ak majú mať nejakú šancu prežiť, musí konať veľmi rýchlo. Díval sa na druhú stranu cesty a zúfalo hľadal v prúde áut nejakú medzeru. Vtom pocítil štvrtý náraz. Uvedomil si, že nemá na výber.
Sebastian prudko skrútol volant doprava a preletel cez trávnatý pruh v strede cesty rovno pred protiidúce vozidlá.

Zošliapol plynový pedál na podlahu a modlil sa, aby sa dostali do bezpečia otvoreného poľa skôr, ako sa zrazia s niektorým z nich.

Vodiči dodávky a osobného auta takmer súčasne dupli na brzdy v úsilí vyhnúť sa malému športovému autu, ktoré sa znenazdajky vyrútilo pred nich. Sebastian si chvíľu myslel, že to s Brunom zvládnu, no vtom zbadal strom, ktorý sa im týčil v ceste. Spustil nohu z plynu a stočil volant doľava, ale už bolo neskoro. Posledné, čo počul, bol Brunov výkrik.

 

HARRY A EMMA
1957 – 1958

Harryho Cliftona zobudilo drnčanie telefónu.

Práve sa mu čosi snívalo, ale nepamätal si čo. Možno bol ten vytrvalý kovový zvuk len súčasťou sna. Neochotne sa pretočil a rozospatými očami zaostril na zelené fosforeskujúce ručičky budíka na nočnom stolíku.
6.43. Usmial sa. Vedel, že takto skoro ráno mu môže volať iba jediný človek. Zodvihol slúchadlo a prehnane rozospatým hlasom povedal:

„Dobré ráno, drahá.“ Keď sa na druhej strane nikto neozval, pomyslel si, že spojovateľka sa pomýlila a prepojila hovor do nesprávnej izby. Chcel položiť, no vtom začul tichý plač. „To si ty, Emma?“

„Áno,“ povedal chvejúci sa hlas.

„Čo sa stalo?“ spýtal sa chlácholivo.

„Sebastian je mŕtvy.“

Harry ostal ako obarený. V tej chvíli by bol najradšej, keby sa mu to len snívalo. „To predsa nie je možné!“ dostal napokon zo seba. „Veď len včera som s ním hovoril.“
„Zabil sa dnes ráno,“ povedala Emma prerývane.
Harry sa prudko posadil. Jej slová ho celkom prebrali.
„Mal autonehodu,“ pokračovala Emma medzi vzlykmi.
Harry sa pokúšal zachovať pokoj a čakal, kým mu povie, čo presne sa stalo.
„Vybrali sa spolu do Cambridgea.“
„S kým?“ spýtal sa Harry.
„S Brunom.“
„Bruno prežil?“
„Áno. Je v nemocnici v Harlowe, ale lekári nevedia, či sa dožije rána.“

Harry odhodil prikrývku a spustil nohy na koberec. Triaslo ho od zimy a žalúdok mal ako na vode. „Odveziem sa taxíkom na letisko a nasadnem na prvé lietadlo do Londýna.“

„Ja idem do nemocnice,“ oznámila so stiahnutým hrdlom Emma, a keďže v telefóne ostalo ticho, Harry si chvíľu myslel, že sa prerušilo spojenie. Potom však začul jej tichý hlas: „Potrebujú, aby ho niekto identifikoval.“

 

 

Prečítajte si aj Kniha o stolovaní – od pozvania k čarovne prestretému stolu