BRATISLAVA. Mierový veľvyslanec Organizácie Spojených národov (OSN) Michael Douglas navštívil v nedeľu spolu s manželkou Catherine Zeta-Jonesovou Bratislavu. Privítal ich šéf rezortu diplomacie Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD). TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

Minister Miroslav Lajčík a Catherine Zeta-Jones.  Foto - facebook ML


Douglas podporuje politiku odzbrojenia

Americký herec pricestoval na Slovensko na súkromnú návštevu. "Teším sa, že som mohol na pôde nášho rezortu nadviazať na náš minuloročný rozhovor v New Yorku," uviedol Lajčák po stretnutí, ktoré sa uskutočnilo v historických priestoroch Palugyayovho paláca. Rozprávali sa o aktuálnom dianí vo svete, odzbrojovaní, ochrane práv detí, ale aj o spoznávaní Slovenska.

 

Minister Miroslav Lajčík a Michael Douglas.  Foto - facebook ML

 

Catherine Zeta-Jones pomáha deťom 

"Michaela Douglasa asi väčšina z Vás pozná ako výborného herca a ikonu americkej filmovej tvorby. Ako predseda Valného zhromaždenia OSN som mal minulý rok česť spoznať ho aj v trochu inej, diplomatickej úlohe. Ako mierový vyslanec OSN je totiž veľmi aktívnym podporovateľom politík odzbrojenia. Som veľmi rád, že som dnes mohol nadviazať na náš rozhovor v New Yorku a privítať Michaela aj s manželkou, herečkou Catherine Zeta-Jones v Bratislave. Catherine je aktívna v charitatívnych organizáciách, ktoré sa venujú ochrane práv detí vo svete. Rozhovor s nimi bol nesmierne zaujímavý a je skvelé, že svoj talent venujú aj pomoci deťom a mierovým cieľom OSN," napísal minister Lajčák na sociálnej sieti po stretnutí, ktoré sa uskutočnilo v historických priestoroch Palugyayovho paláca.

 

 

Rozprávali sa o aktuálnom dianí vo svete, odzbrojovaní, ochrane práv detí, ale aj o spoznávaní Slovenska.