NEW YORK, BRATISLAVA. Nie ako členka populárnej dievčenskej skupiny Spice Girls, ani ako manželka futbalovej legendy Davida Beckhama či mama štyroch detí. Victoria Beckham si za posledných osem rokov vybudovala imidž úspešnej podnikateľky a módnej dizajnérky, ktorá má za sebou oceňovanú prehliadku na Fashion Week v New Yorku. Ten sa dnes končí.    

Štyridsiatnička sa už trikrát objavila na obálke britského Vogue a bola nominovaná na britskú dizajnérku roka. Denník Financial Times nepochybuje, že najbližšie cenu aj vyhrá.

 

V prvom rade na prehliadke sedel manžel David Beckham s deťmi: dcérou Harper Seven a synmi Cruzom, Romeom a Brooklynom.

 

Má talent na obchod 

„Má návrhársky talent a je dobrá obchodníčka. Dostala nálepku, že je len celebrita, ktorá navrhuje módu, ale myslím, že to nie je fér. Vybudovala zo svoje slávy niečo skutočného. Zaslúži si byť oslavovaná,“ povedal Andrew Saunders z časopis Management Today, ktorý Victoriu Beckham vyhlásil za najlepšiu britskú podnikateľku v roku 2014.   

 

Jesenná kolekcia 2016 od Victorie Beckham. 

 

Úspech je vidieť aj na príjmoch. Podľa britského denníka The Telegraph zarába momentálne Victoria viac ako jej manžel David. Jej módna značka zarobila ku koncu roka 2015 približne 34 miliónov libier, čo je o 9 miliónov viac v porovnaní s minulým rokom. Tromfla tak aj 17 miliónové príjmy manžela Davida.

Majetok rodiny, ktorého výška zatienila už aj majetok kráľovskej rodiny, držia tri značky. Footworks, čo sú príjmy z futbalového biznisu Davida Beckhama. Beckham Venture, módna značka jeho ženy Victorie a spoločná Značka Beckham.

 

Korzety z dielne Victorie Beckham na Fashion Week v New Yorku. 

 

Korzet je späť

V New Yorku ukázala, prečo sa jej darí. Predstavila „veľmi ženskú kolekciu“ s mužskými prvkami na jeseň a zimu, ktorá zaujala odborníkov. Victoria prišla so strihmi, ktoré viac či menej viditeľne zdôrazňovali ženskosť. A oživila korzet, ktorý nosila ešte ako členka Spicy Girls. „Pozrela som sa do svojho šatníka a prepracovala som z neho niektoré kúsky,“ povedala s tým, že korzet by sa mal nosiť ku všetkému, hoci aj k teplákom doma.

 

 

Modelky, ktoré sa predstavili vo veľkých kabátoch, ale aj v úzkych sukniach a priliehavých šatách v oranžovej, zelenej či hnedej farbe, mali podľa kritikov jediný problém. Boli príliš chudé, tak ako sama Victoria Beckham.

 

 

Prečítajte si aj Pozrite si detskú módu zo Španielska