Život je nevyspytateľný. Nikdy neviete, koho vám postaví do cesty. Zvlášť vo svetovej metropole akou je filipínska Manila, s počtom obyvateľov okolo 18 miliónov.

Bola nedeľa a s kamarátom sme sa rozhodli navštíviť najnovší a najpopulárnejší nočný podnik s obrovským bazénom The Palace Pool Club v najmodernejšej štvrti Manily. Akýmsi zázrakom som sa dostal na VIP listinu a vďaka tomu som nemusel celý večer za nič platiť. Mimochodom, na Filipínach majú VIP úplne v každej službe. Napr. pri parkovaní alebo karaoke.
Ľudí bolo dosť ( na to že bola nedeľa večer), ale nie natoľko, že by bola hustá tlačenica. Tak akurát.

V bazéne 2-3 ľudia, ostatní pri bare, resp. vo VIP lóžach. Až neskôr som sa dozvedel, že som sa vlastne ocitol na narodeninovej oslave. A asi až o týždeň neskôr som zistil, že oslávencom bola miestna celebrita z televízie. Ľudia sa zabávali, tancovali, pili a spievali. Všetko som to sledoval s miernym odstupom, keďže moja úroveň alkoholu bola na podstatne nižšej úrovni ako v epicentre oslavy. 

 

 

Ako to už na takýchto akciách býva, človek sa zoznámi s kopou nových ľudí, ktorých mená hneď po predstavení (zväčša ) zabudne. Tak to bolo aj v mojom prípade. Zoznámil som sa s niekoľkými ľuďmi, medzi ktorými bola aj istá „KC“ (Karraminah Clarisse) . Na meno som sa potom neskôr ešte raz opýtal ešte raz. 

Podali sme si ruky, predstavili sa a tam to skončilo. O pár minút pri bare, kde som stál aj s mojim kamarátom sa pri nás zastavil jeden z oslavujúcich a okrem iného spomenul, že KC je princezná. Zasmial som sa a odpovedal, že ja som James Bond. Nechápavo na mňa pozrel a s vážnou tvárou zopakoval, že to je skutočná princezná, členka brunejskej kráľovskej rodiny s vlastnou diamantovou korunou a so skutočným palácom o veľkosti troch futbalových ihrísk. Stále mi to pripadalo nereálne, ale keď jeho fakty potvrdil aj Google, ostal som v miernom šoku a s niekoľkými otázkami. 

Situácia sa vyvinula tak, že zhodou okolností som sa s princeznou stretol opäť zoči-voči a tak som sa jej opýtal, že čo tu vlastne v Manile robí. Odpovedala, že študuje. Človek by čakal, že okolo princeznej bude poskakovať niekoľko bodyguardov a strážcov, lenže ona tam bola sama, resp. s priateľmi. Aj táto záhada mi bola veľmi jednoducho objasnená a to tak, že bodyguardi tam sú, iba ja ich nevidím ( neskôr mi to potvrdili aj dva pancierové terénne Mercedesy na parkovisku pred podnikom). Hoci väčšina ľudí bola v značne veselej až priveselej nálade, KC si celý večer udržiavala kráľovský štandard a správala sa tak, ako sa na princeznú patrí. 

Následne som niekoľko otázok( typu- čo robím, odkiaľ som, ako sa mi páči v Manile a pod.) dostal aj ja a potom sme si už išli každý po svojom.

Ako malý chlapec som pozeral rozprávky, kde hlavnými hrdinami boli princovia a princezné, no nikdy by ma nenapadlo, že raz takú skutočnú princeznú naozaj stretnem.  

 

Prečítajte si aj ďalšie blogy