V piatok obletelo Slovensko bizarné video. Muž na jednej z bratislavských ulíc vyskočil na auto stojace na semaforoch, vulgárne nadával osobe sediacej za volantom a lomcoval stieračom. Auto sa nakoniec pohlo a s mužom sediacim na kapote odišlo.

Video v ten deň videli a zdieľali tisícky ľudí a bolo zdrojom veľkej zábavy a vtipných komentárov. V sobotu v televízii Markíza prehovorila vodička, ktorá v aute sedela, a na ktorú agresívny chlap útočil. Z vtipného videa, na ktorom sa všetci dobre pobavili, sa vykľul smutný príbeh ženy, ktorú týral jej partner.

Na kapote aute sedel agresívny recidivista

Na kapote auta sedel deväťkrát súdne trestaný 48-ročný recidivista. Okrem majetkovej trestnej činnosti ho v minulosti súdili aj za nebezpečné vyhrážanie. Vodička auta bola jeho bývalá partnerka. Autom prišli spolu do nákupného centra. Podľa jej slov ju muž nahováral na to, aby mu pomohla pri krádeži, čo ona odmietla.

O tom, ako incident pokračoval, informovala polícia. „Podľa doposiaľ zistených informácií prvého trestného činu sa mal podozrivý muž dopustiť vedením motorového vozidla zn. Peugeot smerom z Dunajskej Lužnej na parkovisko obchodného centra na Galvaniho ulici v Bratislave i napriek uloženému zákazu činnosti viesť motorové vozidlá. Po zastavení vozidla na parkovisku mal následne na uvedenom vozidle odlomiť obidve spätné zrkadlá, poškodiť predný stierač a kopať do karosérie s výhražnými slovami adresovanými 37- ročnej žene sediacej vo vozidle. Tá sa v obave o svoj život rozhodla na vozidle z parkoviska odísť,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Hrozia mu štyri paragrafy

Keď jej auto zastalo na červenej, dobehol ju a vyskočil na kapotu auta. Odtrhol predný stierač a rukami udieral do čelného skla. Vodička sa s autom pohla a pokúsila sa odísť dúfajúc, že z auta zoskočí. Neskôr podľa informácii polície auto zastalo, muž opäť nastúpil do auta a ženu udrel. Ani po tom, čo na miesto prišlo viacero policajných hliadok, muž neprestal na ženu agresívne slovne útočiť.

Polícia neskôr informovala, že 48-ročný muž bol obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia. Po dnešnom rozhodnutí súdu ostáva vo väzbe a bol obvinený zo štyroch trestných činov.

Žene dlho nikto neprišiel na pomoc

Okrem šokujúceho správania agresora je na celom prípade zarážajúca ešte jedna súvislosť. Žene veľmi dlhý čas nikto nepomohol. „Zamkla som sa v aute centrálom a celú dobu som trúbila, aby si to niekto všimol. Ale nikto mi nepomohol. Keď ustúpil od auta, tak som sa s autom pohla, dobehol ma na križovatke, bola tam červená, naskočil mi na kapotu,“ vyjadrila sa Jana, obeť útoku, pre televíziu Markíza.

Neskôr jej chceli pomôcť dvaja muži, ale aj na nich mal byť jej expartner agresívny. Volali policajtov. No ona bola bezradná a tak sa s autom pohla vpred. „Ja som si myslela, že keď ho tam chvíľu budem voziť, tak zlezie a prestane. Aj som ho prosila nech zlezie a nechcel, tak potom som zastala a pustila ho do auta. Na to mi on dal čelom hlavičku a začal búchať po palubovke,“ dodáva.

Muž ju napádal pravidelne, okolie si to nevšímalo

Muž sa k nej násilne správal aj v minulosti. Niekoľkokrát sa s ním rozišla, no stále ju prenasledoval a dokonca bil. „Ľudia sú strašne nevšímaví k okoliu. Napadol ma aj vonku, kopal do mňa a nikto mi nepomohol. Podávala som na neho aj trestné oznámenia, ale väčšinou to skončilo tak, že keď nemáte viditeľné zranenia, tak sa vlastne nič nestalo. A keď mi aj prepichol gumy na aute, tak povedali, že staré auto, staré gumy. Polícia to rieši, až keď sa stane nejaká tragédia,“ sťažuje sa ďalej.