Jednoznačne najlepší krém do venčekov aký som doteraz vyskúšala je úplne jednoduchý. Vyskúšajte tento recept, neoľutujete.

Najlepší krém do venčekov

Toto je moja aktualizovaná verzia rozprávky O Slnečníkovi, Mesačníkovi, Veterníkovi a opulentných plnených venčekoch...

Venčeky z odpaľovaného cesta sú zaujímavé a obľúbené predovšetkým kvôli svojej jedinečnej textúre a príprave. Odpaľované cesto je jedinečné tým, že sa varením múky s vodou vytvára špeciálna konzistencia a textúra.

Keď sú tieto venčeky upečené, majú krásnu, jemne chrumkavú vonkajšiu vrstvu a mäkké vnútro. O to sa postará najlepší krém do venčekov. Pri jeho prípave dokonale platí, že menej býva viac. Len základné ingrediencie a troška (r)umu a dokonalý krém je na svete.

Zaujímavosť venčekov z odpaľovaného cesta spočíva aj v ich vzhľade – sú vyrobené tak, že ich tvar a štruktúra je vizuálne príťažlivá a lákavá.

Navyše, odpaľované cesto umožňuje variabilitu v náplniach a dekoráciách, čo z nich robí vynikajúcu voľbu pre sviatky a oslavy. Toto starodávne umenie pečenia zdobí mnohé slávnostné stoly a je súčasťou kulinárskeho dedičstva a ešte určite dlhé roky bude.

Aký by mal byť krém?

Najlepší krém do venčekov z odpaľovaného cesta by mal byť lahodný a zaroveň dostatočne konzistentný, aby udržal svoj tvar v pečive. Klasickou a obľúbenou voľbou je vanilkový párový krém, známy aj ako crème pâtissière, ktorý kombinuje krémovosť s bohatou vanilkovou príchuťou.

Tento krém sa tradične vyrába z vanilkového pudingu, kryštálového cukru, mlieka a masla, ktoré sa spolu uvária do hustej, bohato chutnajúcej krémovej hmoty. Občas sa pridáva aj múka a napríkald aj žĺtka, tie však my vynecháme.

Takýto krém je obľúbený vďaka svojej jemnej, hladkej a bohatej chuti, ktorá sa nádherne kombinuje s chrumkavosťou venčekov. Alternatívou môže byť aj šľahačkový krém, citrónový krém, čokoládová ganache alebo rôzne ovocné krémy, v závislosti od osobnej chuti a preferencii.

Môžete sa tiež rozhodnúť pridať ďalšie prvky, ako sú ovocné pyré alebo kúsky čokolády, aby ste vytvorili unikátne a inovatívne kombinácie chutí v rámci vašich venčekov.

Skúste aj náš recept na žerbó rezy, alebo recept na punčové rezy. Máme však aj metrový koláč, alebo recept na kakaovú roládu. A tu je Opitý Izidor. Skúste aj recept na najlepší krém do venčekov. Tu je zase recept na florentínky. Vyskúšajte aj staré dobré punčové rezy. Skúste aj recept na grilážky.

Potrebujeme

 • Pečieme na 200 °C -  185 °C, 30 min.
 • Počet kusov: Ø 7 cm, 12 ks

Ingrediencie

Odpaľované cesto:

Krém do venčekov

 • 500 ml mlieka,
 • 2 vanilkové pudingy,
 • 180 g kryštálového cukru,
 • 180 g masla,
 • 4 PL (r)umu,

Rumová poleva:

 • 260 g práškového cukru,
 • 2 PL horúcej vody,
 • 2 PL (r)umu,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

Odpaľované cesto

 1. Mlieko a maslo dáme do hrnca a necháme zovrieť. Za stáleho miešania pomaly prisýpame múku a na miernom ohni miešame dotiaľ, kým sa cesto nezačne od varešky aj od hrnca oddeľovať. Uvarené cesto preložíme do misky a za stáleho miešania doň po jednom pridávame vajcia.
 2. Takto pripravené cesto preložíme do plátenného alebo plastového vrecka. Ja používam hviezdičkovú koncovku, vtedy sú venčeky najkrajšie. Pripravíme si plech vyložený papierom na pečenie. Na ten si pomocou menšieho pohárika predkreslíme kruhy (ø 7 cm ), aby sme venčeky robili pekné a hlavne rovnako veľké.
 3. Cesto vytláčame z vrecka na predkreslené kruhy v dvoch radoch nad sebou. Pečieme v teplej rúre predhriatej na 200 °C. Po 15 minútach teplotu znížime na 185 °C. Rúru počas pečenia neotvárame! Upečené venčeky opatrne preložíme na mriežku a necháme vychladnúť. Potom ich pozdĺžne rozkrojíme.

Najlepší krém do venčekov

 1. Mlieko, vanilkové pudingy a cukor spolu uvaríme na kašičku a necháme úplne vychladnúť. Vymixujeme dohladka, potom pridáme zmäknuté maslo aj (r)um a ešte raz prešľaháme.
 2. Pripravený krém si dáme do cukrárskeho vrecka, plnku nastriekame na spodnú časť venčekov a prikryjeme vrchnou časťou.

Rumová poleva

 1. Cukor, vodu a rum vyšľaháme do zhustnutia. Hotovou polevou natrieme vrch naplnených venčekov.

Dobrú chuť. Vyskúšajte aj náš recepty na ďalšie plnkové koláče. Podobne skvelý je aj klasický Opitý Izidor.

Videorecept

a