Nech sa páči, vyskúšajte ako chutí kakaová roláda bez múky. Kuchyňa portálu Ženy v meste vám ponúka jednoduchý recept na kakaovú roládu bez múky. Fantastické kakaové cesto na skvelú roládu.

Kaková roláda

Hľadáte recept na skvelú kakaovú roládu bez lepku? Ste na správnom mieste. Vyskúšajte našu jemnú kakaovú roládu ako pierko, ktorú si  určite obľúbite. Príprava je rýchla a nenáročná, jednoduchý recept aj pre začiatočníkov.

Našu kakaovú roládu stačí naplniť obľúbeným, najlepšie domácim džemom, tvarohovou, čokoládovou alebo vanilkovou plnkou, ale aj ovocnou náplňou. Pripravte si kakaovú roládu podľa svojej chuti. Zdravšie pečenie bez múky so značkou Ženy v meste. Sladké maškrtenie.

Kuchyňa portálu Ženy v meste má pre vás pripravených mnoho skvelých receptov na sladké dobroty. Nielen tradičné, ale aj  fit, pečené aj nepečené, torty a zákusky. Stačí si iba vybrať. Nech sa páči koláče, zákusky, torty. Inšpirujte sa najlepšia zamatová roláda bez múky, recept originál

 

Recept ako pripraviť roládu bez múky

 • Čas prípravy: 15 minút,
 • Čas pečenia: 10 minút,
 • Počet kusov: cesto na 1 roládu,

Ingrediencie na kakaovú roládu

na jemnučké kakaové roládové cesto bez lepku:

 • 6 ks väčšie vajec,,
 • 5 polievkové lyžice kryštálového cukru,
 • 3 polievkové lyžice kakaa,
 • štipka soli,
 • 1/2 lyžičky sódy bikarbóny,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 Fantastická kakaová roláda bez lepku - postup receptu

 1. Bielky si vyšľaháme so štipkou soli dotuha, pomaly zašľaháme kryštálový cukor. Potom postupne pridávame aj žĺtky, ktoré prišľaháme.
 2. Nakoniec stierkou alebo varechou opatrne primiešame preosiate kakao zmiešané so sódou bikarbónou, aby bolo cesto nadýchané.
 3. Plech na pečenie veľkosti 40x30 cm (vyššie cesto, menší plech) vystelieme papierom na pečenie, Cesto rozotrieme rovnomerne stierkou.
 4. Kakaové roládové cesto pečieme pri teplote 200 oC 10 minút. Potom ho vrchnou časťou položíme na vlhkú utierku, odstránime papier.
 5. Ešte teplé cesto na kakaovú roládu spolu s vlhkou utierkou zrolujeme. Necháme ho odpočívať do vychladnutia. Po vychladnutí roládu naplníme.

Tip na záver: Jemnučkú kakaovú roládu môžeme naplniť obľúbenými náplňami, tvarohovou, čokoládovou, vanilkovou, ovocnou, najjednoduchšie iba džemom. Sladké roládové maškrtenie. Alebo tento recept na slonie slzy. Skúste aj recept na najlepší krém do venčekov. Tu je aj naša punčová torta. A tu je piškótová roláda s banánom.

Najjednoduchší recept na roládu najlepšia piškótová roláda s džemom, jednoduchá a veľmi chutná