Nie všetky dobré a obľúbené autá sa hodia na každodennú jazdu do mesta. Ktoré automobily sú do mesta najlepšie, majú lacnú prevádzku a neprekvapia vás svojimi mimoriadnymi servisnými výdavkami?

Do mesta sa hodia ideálne malé vozidlá, ktoré bývajú technicky jednoduchšie. Zaobstarať si môžete buď auto úplne nové, ale skvele poslúži aj auto z bazáru. Vybrali sme pre vás tipy na malé autá do mesta za dobrú cenu, s ktorými rozhodne neurobíte chybu.

Foto - Unsplash.com

Renault Twingo

Renault Twingo je síce malé zvonku, ale nečakane veľké vo vnútri. U tohto modelu môžete vyberať z viacerých druhov motorov a v ponuke je aj automatická prevodovka, čo sa do mesta rozhodne hodí.

Volkswagen Lupo

Tento automobil je kvalitný a má ideálne malé rozmery. S Lupom sa zmestíte v meste úplne všade, kde potrebujete. Benzínový motor je v tomto prípade stávkou na istotu, za naftový si už priplatíte trochu viac .

Škoda Citigo

Už podľa názvu vám musí byť jasné, že Škoda Citigo sa pre mesto narodila. Toto auto je síce malé, ale má múdro riešený vnútorný priestor, čo oceníte najmä keď prevážate viacero vecí. Citigo má minimálne servisné nároky a nevadia mu krátke trasy.

Fiat Tipo

Fiat Tipo má priestranný interiér a výkonný motor. Nemusí byť preto odkázaný na cesty iba do meste, ale aj v ňom funguje na jednotku. Má jednoduchú konštrukciu a minimálne servisné nároky.

Citroën Saxo

Citroën Saxo je obľúbená klasika vhodná do mesta. Verzia Saxo VTS je síce drahšia, ale pokiaľ si priplatíte, získate skvelé auto, ktoré na cene prakticky už len porastie.

Fiat Seicento

Fiat Seicento je do mesta ideálny. Má malé rozmery, čiperný motor a veľmi lacnú prevádzku.

Suzuki Vitara

Suzuki Vitara je väčšie rodinné auto, ktorému krátke mestské trasy rozhodne nevadia a je vhodné predovšetkým pre milovníkov SUV. Do mesta je ideálna, ale poradí si aj s horším terénom. Okrem týchto výhod sa môžete spoľahnúť na jeho nenáročný pohon.