CORTLAND. Úrady amerického štátu Ohio schválili žiadosť ženy, ktorá si chcela dať na poznávaciu značku svojho vozidla záhadné slovo "covfefe" z tweetu prezidenta Donalda Trumpa.

 

Úrad to schválil

Brittany Scottová v máji uviedla, že si všimla Trumpovu vetu na Twitteri: "Aj napriek neustálemu negatívnemu spravodajskému covfefe." Dvadsaťdeväťročná obyvateľka Cortlandu v žiadosti napísala, že vychádzala práve z tohto tweetu 45. prezidenta USA, a príslušný úrad jej ju schválil.

Scottová sa vyjadrila, že nezaznamenala v tejto súvislosti žiadne sťažnosti na internete ani od iných motoristov.

 

Zdroj - twitter.com

 

Najpopulárnejší tweet

Schvaľovací úrad v Ohiu posudzuje stovky netradičných žiadostí o nápisy na značkách každý deň a odmieta nápisy znevažujúce, obscénne alebo so sexuálnym obsahom. Taktiež zamieta také, ktoré by obhajovali nezákonnosť a mohli by provokovať k násiliu, dodáva agentúra AP.

Slovo Covfefe zrejme omylom použil Trump vo svojom tweete 31. mája. Bol to asi nedokončený tweet, ešte aj s preklepom, ktorý po šiestich hodinách z z twitteru stiahli. Medzitým sa z neho stal najpopulárnejší tweet roku 2017 a ľudia sa bavili na tom, čo chcel asi prezident povedať.

 

Prečítajte si aj Novinárka Magdaléna Vaculčiaková: Chcem vidieť, čo sa skrýva za turistickými bublinami