Poznám niekoľko sympatických a krásnych žien, ktoré sa dostali do priazne úspešných mužov a tí si ich zobrali domov. Čo teda nie je celkom bežná vec, lebo zo skúseností vieme, že krásne a schopné sa prederú k takýmto partnerom iba veľmi ťažko. Jednoduchšie je mať doma krásnu a náročnú. Na peniaze, na darčeky... taká si váži čačky a seká dobrotu.

Ak sa krásna a schopná naozaj zamiluje do nadmuža a vzdá sa kariéry, profesie len preto, aby doma vytvárala príjemné rodinné zázemie, plná citu a lásky možno ani nepočíta s tým, ako sa ohrozila. Lebo veď, len si zoberme... chémia lásky dokáže fungovať naplno dva-tri roky a potom sa môžu začať diať veci. Pretože dáma je odkázaná na peniaze svojho partnera, a ak sa aj hádajú alebo nehádajú,  ak si aj nerozumejú, domácnosť  funguje. Veď pán domu financuje.

A takto  prejde niekoľko rokov. Mladosť sa pomaly vytráca a hoci plastický chirurg alebo aj doktorka Iveta Hasová dokážu s tvárou i telom  urobiť zázraky, po úspešných chlapoch  denne vyštartuje množstvo žien  mladších,  najmladších...


Sociálka nedostane nič

Poznám také vzťahy. Rozpadli sa a bývalka, ak bol partner slušný, pod most ísť nemusí, ale koľkože rokov bola jeho major domu bez platenia sociálnej poistky? Odrazu treba hľadať prácu, alebo sa iba presunúť do ďalšieho náručia, lebo ak ste si všimli, partnerky bohatých už idú iba k bohatým. Tak nejako sa dokážu vystriedať.  No aj v novom vzťahu platí, že sociálka nedostane nič.  Veď... kto by na ňu aj myslel.  A rôčky utekajú...

Neviem, ako dlho dokážu tie isté ženy putovať od adresy k adrese, pravda je však taká, že bohatí  staré nechcú a jedného krásneho dňa sa dámy ocitnú v malom bytíku.

Vek odchodu do dôchodku pricvála tak rýchlo, ako rýchlo kreslí čas vrásky na našu tvár. Ešte sa možno podarí nájsť  nejakú prácu, no určite nie na úrovni životného štýlu, na aký bola dotyčná naučená. Je však vďačná, a keďže nepracovala celé roky, iba naivka si myslí,  že je  vo svojom obore  expertkou. Každá profesia sa vyvíja  denne a aj mladé mamičky, ktoré zostávajú na materskej dva-tri roky, už majú problém naskočiť do rozbehnutého vlaku. A kdeže ešte niekto, kto sa vlastne vlastnej profesie ani  poriadne ani nedotkol.

Mnohé ženy v okúzlení nádhernej prítomnosti zabúdajú na budúcnosť. Na tú budúcnosť, ktorá ich pripraví o všetko pekné a príjemné, na tú budúcnosť, s ktorou majú starosti aj ľudia, čo pracovali celý život. Lebo peňazí je teda ale sakramentsky menej!


Na veku chlapa nezáleží

Nerozumiem, ako si múdra žena nechá pokaziť roky jesene! Teda tie roky, ktoré by mohli byť príjemné, bezstarostné, ak pravda by nemala absolútny nedostatok peňazí. . Nuž... bývalí chlapi už majú doma dvadsiatky a veru je jedno, že na chrbte, päť, šesť krížikov. Chlap je chlap a ak sa má za rozžiarenú  mladosť čím odmieňať, na jeho veku nezáleží. Na partnerky z mladosti už dávno zabudli.

Je však v mojom okolí aj opačný prípad. Múdra, nikde nepracujúca  mladá žena žije s pánom v rokoch, no ten je slušný.  Možno preto, lebo milá slušnosť jednoducho vyžaduje.  Každý mesiac posiela na účet svojej partnerky peknú  sumu a príjemný balík dostáva aj do Sociálnej  a Zdravotnej poisťovne.  Deje sa to už celé roky a hoci teda nevyzerajú na rozchod, kráske s korektným partnerom nehrozí nízky dôchodok, bieda, totálna zmena životného štýlu. Keby sa už udialo čokoľvek.

A tak si vravím... aké sú tie mladé ženy rôzne. V rovnakom veku a nerozumné s rozumnými. Lebo ak sa človek dokáže o seba postarať, ak myslí na budúcnosť  aj vo chvíľach šialene krásneho života,  nie je to prehrešok proti láske. Je to len úcta k sebe samej, je to len hrádza proti nemilosrdnej povodni  Lebo tá neprichádza iba riekami. Dokáže prísť aj do našich životov. A to veru celkom nečakane.