Heather bola celkom obyčajná mladá žena. Zaľúbená a milovaná. Plná života a plánov do budúcnosti. Keď sa svet chystal na Vianoce, presne 22. decembra 2017, oblečená v svadobných šatách so svadobnou kyticou v rukách, obkolesená rodinou a priateľmi, povedala „áno“ svojmu snúbencovi Davidovi Mosherovi. Presne tak, ako si to kedysi vysnívala. O pár hodín na to zomrela.

Nebola to tak celkom svadba ako z rozprávky. Konala sa totiž v nemocnici, Heather pri obrade ležala v posteli, na tvári mala dýchací prístroj a všetci prítomní plakali nielen od dojatia. Po obrade, keď sa Heather stala Davidovou ženou, zdvihla ruky nad hlavu tak, ako to vo víťaznom geste robia športovci tesne po tom, ako pretrhnú cieľovú pásku. Heather v tej chvíli zrejme zažívala rovnaký pocit. Splnila si sen a dobehla do cieľa. Žiaľ, 18 hodín po sobáši sa zistilo, že doslovne. Tridsaťjedenročná Heather prehrala svoj boj s rakovinou prsníka. Chorobu jej pritom diagnostikovali len rok pred svadbou.  

Jej priateľka vravela, že Heather vždy túžila po veľkej svadbe. Chcela sa stať Davidovou ženou. A stala sa ňou, aj keď niekomu sa to v jej stave už mohlo zdať ako celkom zbytočný krok. Nie však pre ňu. Pre ňu to bolo nesmierne dôležité. Veď si tým splnila svoj sen. A že za ním už nebolo nič? Nuž, aj to sa stáva.

Často v sebe nosíme svoje sny, no nemáme síl uskutočniť ich. Veď na čo? „Som už príliš stará. To už nemá význam...“ hovorievame. Heather je dôkazom, že splniť si sen má význam, aj keby to malo byť len pár hodín pred smrťou. Keď nič iné, človek aspoň umrie šťastný. Za pokus to určite stojí.    

Prečítajte si aj Taká malá mágia