MANILA. Tmavovlasá 24-ročná Francúzka Iris Mittenaereová sa stala novou Miss Universe 2016. Študentka zubnej chirurgie býva v Paríži, ale pochádza z mesta Lille na severe Francúzska. Do Francúzsla privezie titul Miss Universe po viac ako 60 rokoch, keď ho získala Christiane Martel, ktorá sa neskôr presadila herečka. Druhá v súťaži krásy skončila 25-ročná Haiťanka Raquel Pélissierová. Na treťom mieste sa umiestnila 23-ročná Kolumbijčanka Andrea Tovarová. 

 

 

Víťazstvom Francúzky sa titul najkrajšej ženy sveta vracia do Európy po 28 rokoch. Naposledy ho získala v roku 1989 Holanďanka Angela Visserová.  Minulý rok síce vyhrala Pia Wurtzbachová, ktorá sa narodila v nemeckom Stuttgarte, ale do súťaže postúpila ako Miss Filipíny. 

Nová Miss Universe počas slávnostného finále súťaže krásy, ktoré bolo vo filipínskej metropole Manila, povedala, že by si priala, aby viac krajín otvorilo svoje hranice utečencom. Dodala, že toto rozhodnutie je v kompetencii jednotlivých štátov, jej vlasť sa však podľa nej rozhodla dobre, keď utečencov prijala. "Otvorené hranice nám umožňujú viac cestovať a objavovať svet," povedala podľa TASR.

 

Prečítajte si aj Bývalú Miss Turecko odsúdili za urážku prezidenta Erdogana