Rumunka vo veku 104 rokov dostala v nedeľu druhú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 a stala sa najstaršou osobou v rumunskom hlavnom meste Bukurešť, ktorá je úplne zaočkovaná. Informácie priniesla tlačová agentúra AP.

Rumunka: Očkovanie je jediný spôsob boja 

Zoea Baltagová, narodená v roku 1916, prišla na očkovanie do bukureštského Detského paláca v sprievode členov rodiny. Žena sa potešila druhej dávke vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech a vyhlásila, že je to jediný spôsob boja proti covidu. "Vakcína je jediný spôsob, ako sa zbaviť tohto vírusu," povedala Baltagová.

Pandémia donútila túto 104-ročnú Rumunku - ktorej vnučka je lekárka a práve ona ju presvedčila, aby sa dala zaočkovať - tráviť celý rok bez kontaktu s blízkymi príbuznými. Dodržiavala sociálny odstup.

Prečítajte si

Rumunka: Chýbal mi pravnuk a vnúčatá

"Veľmi mi chýba môj pravnuk, chcem ho vidieť vyrastať. Nemohla som byť so svojimi vnúčatami, pretože som sa od nich až doteraz izolovala, aby som neriskovala nakazenie vírusom. Každý v rodine je teraz zaočkovaný a už môžeme tráviť sviatky spolu," dodala. Baltagová, ktorá sa narodila dva roky pred pandémiou španielskej chrípky, pôsobí ako pani s bystrým, jasným myslením. Po prvej dávke vakcíny od Pfizeru proti koronavírusu nehlásila žiadne vedľajšie účinky. Po druhej dávke čakala odporúčaných 15 minút pre prípad, že by pocítila nejaké nepriaznivé účinky.