Angažovanie sa v aktivitách spoločenskej zodpovednosti je kľúčovou zložkou DNA spoločnosti, ktorá si hovorí Topánok zajtrajšia – Tomorrow Shoes, v skratke TOMS. Zaujímavým je však aj ich prístup k výberu výrobného materiálu.  

Nadväznosť na tradíciu

V rámci aktuálnej sezóny jar/leto 2018 ponúka značka modely z technického konope. Ide o materiál, ktorý má aj na Slovensku stáročia starú tradíciu, no moderné módne reťazce ho kvôli šetreniu nákladov už takmer vytlačili z výroby a nahrádzajú umelými alternatívami.

Konope predlžuje životnosť textílií, keďže ide o vôbec najsilnejšie prírodné vlákno. Materiál má antimikrobiálne a antiseptické účinky, vďaka čomu zabraňuje šíreniu plesní či množeniu sa baktérií a mikroorganizmov.

Navyše perfektne drží tvar, dokonca aj vo vlhkom prostredí. Aj pre ich praktickosť sú konopné tenisky obľúbenou voľbou cestovateľov.

Zdroj foto - TOMS

Stále v kurze

V textilnom priemysle bolo konope využívané skôr ako bavlna, a vďaka jeho ďalším charakteristickým vlastnostiam – prirodzenému lesku, chladivému efektu, ochrane pred UV žiarením či absorpčným schopnostiam, je to voľba, čo ani v 21. storočí nestratila pre výrobcov a dizajnérov na atraktivite.

Ekologickejšie

Pestovanie konope šetrí prírodu, keďže predstavuje poznateľne menšiu záťaž pred pôdu. Dokonca vyžaduje približne o 50 percent menej vody a o 95 percent menej agrochemikálií v porovnaní s bavlnou.