1. Derby della Madonnina

Atraktívny zápas dvoch popredných milánskych klubov Inter Miláno a AC Miláno sa nazýva aj Derby della Madonnina. Je to na počesť jednej z hlavných pamiatok v meste Miláno, sochy Panny Márie na vrchu Duomo, ktorú volajú aj malá Madonna, teda Madonnina. Hrať sa bude koncom októbra na štadióne San Siro, kde sa zmestí 80 018 divákov.

V minulosti tvorili drvivú väčšinu fanúšikov Interu ľudia z vyššej spoločenskej triedy, zatiaľ čo AC fandila prevažne robotnícka trieda.  Zaujímavosťou je aj to, že fanúšikovia Interu si vďaka svojmu „vznešenejšiemu“ pôvodu mohli dovoliť cestovať na San Siro na motorkách, kým prívrženci AC Milána využívali zväčša verejnú dopravu. V súčasnosti už medzi fanúšikmi oboch táborov nie sú takéto rozdiely.

 

Štadión San Siro. Foto - pixabay.com

 

2. Milan Škriniar

Za Inter Miláno nastúpuje momentálne najdrahší slovenský futbalista Milan Škriniar. Tento 23-ročný reprezentačný obranca prestúpil do milánskeho klubu minulý rok zo Sampdorie Janov za približne 22 miliónov eur, no jeho aktuálna trhová hodnota už prevyšuje sumu 40 miliónov eur. Slovenský futbalista si hneď v prvej sezóne získal srdcia fanúšikov Nerazzurri, dokonca bol zaradený do najlepšej jedenástky celého ročníka talianskej najvyššej súťaže Serie A. 

 

Milan Škriniar.  Foto - TASR/AP

 

3. Druhé najväčšia mesto Talianska a pamiatky  

Než pôjdete na večerný zápas, môžete si niekoľko hodín užiť v druhom najväčšom mesta Talianska, ktoré patrí k najbohatším mestám Európskej únie. Pozrieť si môžete druhú najväčšiu katedrálu na svete a najväčšiu zbierku mramorových sôch v Milánskom dóme, slávne operné divadlo La Scala. V Miláne si môžete vychutnať vyhlásenú taliansku kuchyňu, preslávenú milánsku omáčka na špagety, Cotolettaalla Milanese (špeciálne teľacie kotlety), Casoela, Polenta či Risottoalla Milanese.

 

Milánsky dom.  Foto - wikipedia.org

 

4. Vyhlásené módne značky

Extra čas si vyhraďte na Miláno ako módnu mekku Talianska. Môžete sa poprechádzať v módnej štvrti, po najdôležitejšej módnej ulici via Montenapoleone či si vychutnať ulicu Corso Buenos Aires – jednu z najväčších komerčných tepien Milána. Nájdete tam viac ako 350 obchodov vrátane tých najluxusnejších značiek. Na futbalový zápas tak môžete vziať aj manželku alebo partnerku, ktorá sa určite nebude nudiť.

 

Ulica via Montenapoleone   Foto - TASR/AP

 

5. CK SuperFanúšik je partnerom slávneho FC Barcelona 

O pohodu počas celého zájazdu sa postará športová cestovná kancelária Superfanúšik.sk, ktorá je na trhu už 4. sezónu a starostlivosť o klientov berie vážne. Na zájazd sa ide luxusným autobusom s TV na každom sedadle, občerstvenie je zdarma a k tomu zápasový šál ako darček. Po Miláne si môžete vybrať z ponuky ďalších zájazdov na www.superfanusik.sk. Či už pôjdete na futbal do Barcelony, na REAL MADRID, alebo na Anglickú PREMIER LEAGUE, určite bude o vás nadštandardne postarané. Od sezóny 2018/2019 je CK SuperFanúšik oficiálnym partnerom slávneho katalánskeho veľkoklubu FC BARCELONA.