Centrum vedy a zábavy pod Ještědom

Pri výlete do severných Čiech sa môžete zastaviť na Ještede, v libereckej Zoo, a taktiež vo vedeckom centre IQLandia. IQLandia ponúka svojim návštevníkom niekoľko druhov aktivít, medzi ktoré patrí napríklad stála expozícia zameraná na záhady týkajúce sa prírody, ľudského tela ale aj na české vynálezy  či vesmír. Zavítať môžete tiež do planetária – na výber je sedem filmov o kozme a prírode. A čo by to bolo za science centrum bez laboratória a poriadnych pokusov, ktoré si môžete  na vlastnej koži vyskúšať. Novinkou je projekt Kriminálka IQLandia, kriminálna hra, v ktorej si návštevníci v roliach detektívov vyskúšajú vyšetrovanie vraždy.

IQLandia sa nachádza v Liberci a v letných mesiacoch je pre návštevníkov otvorená od pondelka do nedele od 9.00 do 19.00 hod. Vstupné je 230 Kč (8.50 eur), znížené 140 Kč (5.18 eur). Zakúpiť sa da aj rodinná vstupenka za 630 Kč (23.30 eur).

 

Inteligentná zábava vás čaká v IQLandii.

 

Keď ste už videli pivovar...

Že už ste boli v Plzni  a pivovar poznáte naspamäť? A čo takto objaviť svet interaktívnej zábavy v Techmania Science Centre, kde sú fyzikálne javy a prírodné zaujímavosti doslova hračkou? Navštívte expozíciu Vodný svet s vodnými mlynmi, stavidlami a prieplavmi, alebo objavte budúcnosť na tanieri v expozíci venujúcej sa stravovacím návykom. Okrem vyše stovky exponátov sa Techmania ako jediné science centrum v Českej republike môže pochváliť planetáriom s trojrozmernou projekciou.

V Techmanii sa môžete zastaviť od pondelka do nedele a to aj počas štátnych sviatkov. Základná vstupenka stojí 180 Kč (6.66 eur), znížená 110 Kč (4 eur). Rodinné vstupné stojí  470 Kč (17.40 eur).

 

Preniknite do sveta vedy v Plzni v Techmanii.

 

 

Science centrum aj v Brne? No Vida!

Aj pri návšteve Brna sa zvedaví návštevníci môžu zastaviť v science centre a priučiť sa niečomu novému. Vo vedeckom parku Vida sa jednoducho musíte dotýkať viac než 150 exponátov. Zemetrasná doska, röntgenové oči, oceán vo fľaši, bicykel na lane, rotujúca miestnosť, simulátor povodne, model ľudského srdca v nadživotnej veľkosti, spoločenstvo mravcov Atta, archeologické pieskovisko, vodná tlačiareň – to všetko a oveľa viac môžete vidieť a vyskúšať v science centre Vida.

Aj vedecký park v Brne je návštevníkom k dispozícii od pondelka do nedele. Základnú vstupenku si kúpite za 190 Kč (7 eur), zníženú za 110 Kč (4 eur). Rodina za vstupné zaplatí 490 Kč (18 eur).

 

Objavujte prekvapivé interaktívne exponáty vo VIDA.

 

 

Objavte svet techniky v Ostrave

Modernizovaná oblasť Dolných Vítkovíc sa môže rovnako pochváliť náučným centrom. Vo Veľkom svete techniky sú návštevníkom hravou formou predstavené zaujímavosti hneď zo štyroch svetov: Detský svet, Svet vedy a objavov, Svet civilizácie a Svet prírody. Malý svet techniky návštevníkom odhalí tajomstvá technických vynálezov od parného stroja až po najmodernejšie robotizované pracovisko.

Základné vstupné do Veľkého sveta je 190 Kč (7 eur), znížené 130 Kč (4.80 eur). Malý svet techniky môžu dospelí návštevníci vidieť za 90 Kč (3.30 eur) a deti za 50 Kč (1.90 eur).

 

Vedecké tipy a triky odhalíte vo Svete Techniky.

 

Dobyte Pevnosť poznania

Olomouc vybudoval prvé interaktívne múzeum na strednej Morave, ktoré sídli v areáli Korunnej pevnôstky. Pevnosť poznania je science centrum poskytujúce vzdelanie neformálnym spôsobom, prírodné a spoločenské javy môžu návštevníci preskúmať vďaka jednotlivým expozíciám, ktoré je možné si vyskúšať na vlastnej koži. Okrem štyroch stálych expozícií, kde sa môžete prejsť modelom mozgu, stretnúť sa s vodným hmyzom v nadživotnej veľkosti, vyskúšať, čo spôsobí storočná voda a veľa iného. Pevnosť ponúka rôzne pravidelné akcie a programy.

Vstupenka pre dospelého návštevníka stojí 95 Kč (3.50 eur), znížené vstupné je 75 Kč (2.80 eur).

 

Pevnosť poznania nevedomostí.

 

 

Objavujte Česko a vyberte si z viac ako 40 000 možností, kde v Česku stráviť víkend alebo dovolenku. Inšpirujte sa na stránke kudyznudy.cz!