Peter Sagan prekvapil. V čase Tour de France oznámil rozchod s manželkou Katarínou, s ktorou sa oženil v novembri 2015. Majú spolu deväťmesačného syna Marlona. Rozchod oznámil na sociálnej sieti s tým, že sa s manželkou rozišli v dobrom a prioritou bude staroslivosť o ich syna. Príspevok Petra Sagana zdieľala na svojom facebookovom profile aj manželka Katarína. 

 

Trojnásobný majster sveta v cyklistike Slovák Peter Sagan a jeho manželka Katarína Saganová prichádzajú na pravidelnú generálnu audienciu na Námestí sv. Petra vo Vatikáne 24. januára 2018. Foto - TASR/AP

 

Sagan: Budeme dobrí priatelia

"Po dlhom a dôkladnom rozhovore sme s Katkou dospeli k záveru, že by bolo oveľa lepšie, ak by sme ako pár skončili. Cítime, že by sme mali pokračovať v našich životoch ako dobrí priatelia a obaja súhlasíme, že je to správne rozhodnutie," napísal Sagan na sociálnej sieti. 

 

 

Sagan napísal dôvody rozchodu

"Zaľúbili sme sa do seba, prešli sme fantastickú cestu a dostalo sa nám požehnania v podobe krásneho syna Marlona. Katka je dôležitou súčasťou môjho života, podporovala ma počas všetkých tých rokov v mojej profesionálnej kariére a je skvelou matkou. Necítime k sebe nič zlé, iba pôjdeme svojou vlastnou cestou so vzájomným rešpektom.

Naším spoločným zameraním teraz bude Marlon. Budeme robiť všetko pre to, aby sme mu poskytli starostlivé prostredie pre jeho výchovu a budeme oddanými a milujúcimi rodičmi, ktorých potrebuje.

Viac to už nebudem komentovať a chcem sa vopred poďakovať všetkým za rešpektovanie nášho súkromia," napísal Sagan.