Poslankyňa Za ľudí Vladimíra Marcinková (31) včera porodila svoje druhé dieťa. K dvojročnej Line pribudol syn, ktorému dali meno Leon. Manželom Marcinkovej je hokejový reprezentant Tomáš Marcinko. 

"Odvčera s nami, náš syn, Leon Marcinko," napísala dojatá poslankyňa na sociálnej sieti. 

Marcinková bojovala v parlamente za tehotné poslankyne

Poslankyňa Vladimíra Marcinková sa v posledných mesiacoch snažila v parlamente presadiť, aby poslanec alebo poslankyňa mohli ísť oficiálne na materskú alebo otcovskú dovolenku, ich mandát by nezanikol, len by sa neuplatňoval. Nastúpil by za nich náhradník. Parlament túto novelu ale odmietol.

Poslankyňa neschválenie novely skritizovala. "Posledné tri mesiace som v parlamente počúvala narážky, že tam nemám čo robiť, že už mám byť doma- pozerali pri tom na moje brucho tak asi narážali na tehotenstvo. A potom, keď predložím novelu, aby mohla ísť poslankyňa na materskú (momentálne takú možnosť náš právny poriadok nepozná), presne tí istí poslanci za ňu nezahlasujú, lebo by to bol podľa nich holubník, keby si len tak poslankyňa išla na materskú, alebo poslanec na otcovskú, a prišiel za nich na ten čas náhradník. Je to bežné v Dánsku, Nemecku, Portugalsku, Švédsku, Holandsku, ale my sa týmto krajinám evidentne nechceme podobať v ničom, " vyjadrila sa na sociálnej sieti.

"Od pondelka si budem na ospravedlnenkách vymýšľať dôvody, pre ktoré v parlamente nie som, lebo materstvo, pôrod, starostlivosť o novorodenca medzi tie zákonom predpokladané nepatria," doplnila.