BRATISLAVA. Krajský súd (KS) v Bratislave v stredu definitívne rozhodol v prípade obžalovaného Martina Macka v kauze myzofilných útokov močom či exkrementmi na ženy. "Krajský súd v Bratislave odvolanie obžalovaného Martina Macka zamietol. Odvolací súd konštatoval, že v kontexte dôkazov, ktoré boli vykonané, bola dostatočne preukázaná vina obžalovaného, preto považuje uložený podmienečný trest odňatia slobody vo výmere osem mesiacov so skúšobnou dobou na 14 mesiacov a nariadenú ochrannú liečbu v súlade so zákonom," povedal v stredu pre TASR hovorca KS Pavol Adamčiak. Rozhodnutie KS je právoplatné.

 

Martin Macko útočil na ženy v Bratislave

KS mal pôvodne rozhodovať v tejto veci v stredu o 10. hodine. Z dôvodu nahlásenej bomby v Justičnom paláci a policajnej evakuácii KS a Okresného súdu Bratislava I napokon rozhodoval až o 12.30 h.

Okresný súd (OS) Bratislava IV v druhej polovici novembra minulého roku uznal Macka za vinného z myzofilných útokov močom či exkrementmi na ženy, ktoré sa odohrali v roku 2015 v Bratislave. Uložil mu podmienečný trest v dĺžke trvania osem mesiacov. Zároveň mu určil skúšobnú dobu 14 mesiacov a ochranné sexuologické liečenie ambulantnou formou.

 

Fekálie a alkohol

OS Bratislava IV pôvodne vyniesol oslobodzujúci rozsudok. Proti jeho rozhodnutiu však podal odvolanie prokurátor a KS v Bratislave v októbri 2017 jeho rozhodnutie zrušil. Vo veci tak opätovne rozhodoval OS a svoje predchádzajúce rozhodnutie zmenil. Macka uznal za vinného z pokračujúceho trestného činu výtržníctva a uložil mu podmienečný trest.

Martina Macka zadržali policajti 23. novembra 2015 v bratislavskej Karlovej Vsi. Pri zadržaní bol zašpinený od fekálií a pod vplyvom alkoholu. Prokurátor ho obžaloval z trestného činu pokračujúceho výtržníctva.