Pesto z medvedieho cesnaku je vynikajúcou prílohou k mnohým jedlám a existuje množstvo spôsobov, ako ho využiť. Počas posledných rokov sa zbez medvedieho cesnaku stal u nás veľmi populárny a tak pribudlo aj množstvo nápadov ako ho využiť.

Použitie pesta z medvedieho cesnaku

Ak hľadáte nápady na použitie už hotového pesta z medvedieho cesnaku, vybrali sme pre vás tie najrozšírenejšie. Vyskúšajte s nami nájsť využitie pre túto lahódku z medvedieho cesnaku. Tu je len pár základných nápadov.

  1. Cestoviny: Pesto z medvedieho cesnaku je vynikajúcou prílohou k cestovinám. Stačí variť cestoviny podľa návodu na obale, pridať pesto a premiešať. Môžete ho ešte obohatiť o kúsok šunky, kuracieho mäsa alebo zeleniny.
  2. Pečené zemiaky so smotanou a pestom z medvedieho cesnaku sú vynikajúcou alternatívou k bežnej prílohe. Stačí zemiaky uvarené v rúre nakrájať na polovicu, vytvoriť do každej polovice priehlbinku, pridať lyžicu pesta a trochu smotany a opiecť do zlatista.
  3. Mäso: Pestom z medvedieho cesnaku môžete ochutiť rôzne druhy mäsa, ako napríklad kuracie prsia, bravčové mäso, alebo steak. Na vzniknutú omáčku stačí zmiešať pesto s troškou smotany alebo vývaru.
  4. Pečivo: Pesto môžete použiť ako náplň do sendviča, či bagety alebo ho natrieť na topinku s paradajkou a mozzarellou.
  5. Ryby: Pestom z medvedieho cesnaku môžete dochutiť množstvo rýb, ako príklad uveďme lososa, krevety alebo tilápiu. Stačí rybu položiť na papier na pečenie, potrieť pestom a upiecť v rúre.
  6. Zelenina: Pesto z medvedieho cesnaku je vynikajúce aj ako príloha k zelenine, napríklad k dusenej brokolici alebo pečenej cukete.

Nakoniec, pesto z medvedieho cesnaku môžete použiť ako základ aj pre iné recepty, napríklad krémové polievky alebo rôzne omáčky. S pestom z medvedieho cesnaku sú možnosti neobmedzené a vynikajúco chutí k mnohým jedlám! Vyskúšajte, recept ako ho pripravíte nájdete na videu. Prípadne vyskúšajte recepty zo zemiakov na webe chutné recepty. Vyskúšajte aj ďalšie nápady ako spracovať medvedí cesnak.