Najlepšie pečené zemiaky v rúre na papieri. Aj jednoduchý recept na chutnú prílohu zo zemiakov ponúka kuchyňa portálu Ženy v meste.

Pečené zemiaky

Máme jedno malé tajomstvo, kde sa skrýva úspech. Fantastické pečené zemiaky so značkou Ženy v meste, to je fantastická príloha zo zemiakov, ktorú sa oplatí vyskúšať. 

Zemiaky varené, štuchané, ale aj pečené. Ale také chrumkavé pečené, ktoré rozvoniavajú po celom dome, viete im odolať? Mňam, to je dobrota.

Či ich zvolíte ako prílohu k obľúbenému mäsu, tradične ladia aj s pohárom kyslého mlieka. Ako na to? Nech sa páči, inšpirujte sa našim receptom.

Pripravili sme aj recept na najlepší granadír alebo granadiersky pochod

Pečené zemiaky v rúre na papieri

  • Čas prípravy: 60 minút
  • Počet porcií: 4

 

 

Overený recept

Ako pripraviť dokonalú tarhoňu, ktorá nelepí


Ingrediencie na prípravu pečených zemiakov

  • cca 12 zemiakov strednej veľkosti (na osobu počítame cca 3 ks),
  • 6 polievkových lyžíc olivového oleja,
  • na dochutenie: soľ, drvená rasca, mletá červená paprika, sušený cesnak alebo grilovacie korenie, korenie na pečené zemiaky (podľa chuti),
  • papier na pečenie,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Ako pripraviť najlepšie pečené zemiaky. Foto - Nela

Najlepšie pečené zemiaky v rúre na papieri - postup recept

  1. Zemiaky ošúpeme, umyjeme a nakrájame na mesiačiky. Dáme ich variť do hrnca s osolenou vodou. Keď zovrú, vytvorí sa pena, zemiaky odstavíme, vodu zlejeme. Pridáme olivový olej a korenie. Premiešame.
  2. Na prípravu pečených zemiakov je vhodné zvoliť taký "mastnejší" druh, nie zemiaky sypké. Korenie môžeme pridať klasické, soľ, drvenú rascu, mletú červenú papriku, sušený cesnak, prípadne obľúbené.
  3. Pripravíme si väčší plech, ktorý vystelieme papierom na pečenie. Zemiaky rovnomerne rozvrstvíme a dáme piecť do rozohriatej rúry na 200 oC. Pečieme do mäkka a zlatista cca 40 minút, podľa potreby.
  4. Pripravte si pečené zemiaky podľa nášho fotoreceptu - kliknite si.

Tip na záver: Chrumkavé pečené zemiaky sú výbornou prílohou k mäsu, rybe, ale aj grilovanému či vyprážanému syru. Ak milujete pečené zemiaky a chcete ich trochu odľahčiť, zvoľte čerstvý zeleniný šalát ako my. Dokonalá pochúťka. A vyskúšajte aj tieto opekané zemiaky ako z reštaurácie.

 

 

Dobrú chuť. 

Vyskúšajte aj recept pečené brambory v troubě, ověřený RECEPT webu ReceptyDobréKuchyně.cz