LONDÝN. Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala v pondelok na novú "kultúru úcty" vo verejnom živote. Urobila tak v období množiacich sa obvinení zo sexuálneho obťažovania a zneužívania v britskej politike. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

 

Prečítajte si

 

Odstúpenie ministra i poslancov

Škandál už vyústil do odstúpenia britského ministra obrany Michaela Fallona, do vyšetrovania Mayovej zástupcu - prvého vicepremiéra Damiana Greena a do dočasného vylúčenia niekoľkých konzervatívnych a labouristických zákonodarcov z ich strán.

Mayová mala v pondelok naplánované aj stretnutie so straníckymi lídrami, aby sa s nimi pokúsila vypracovať spoločnú politiku pre riešenie problému so sexuálnym zneužívaním.

 

Mayová: Pracovať bez strachu

Mayová v príhovore pred podnikateľskou organizáciou povedala, že "ženy a muži by mali mať možnosť pracovať bez hrozby či strachu z obťažovania, šikanovania alebo zastrašovania".

Od nedávnych odhalení o hollywoodskom magnátovi Harveym Weisteinovi začali aj ľudia pôsobiaci v britskej politike predstupovať s obvineniami zo zneužívania v parlamente.