POPRAD. Prezident Andrej Kiska spolu s manželkou Martinou odovzdali hlasy vo voľbách do VÚC v Poprade.  „Chcel by som vyzvať všetkých občanov, aby šli voliť, a to z dvoch dôvodov. Prvým je to, že župné voľby sú o našom bežnom živote, o školách, nemocniciach, cestách, kultúre, ale ten druhý dôvod je možno ešte dôležitejší, a to je, ktorým smerom sa bude uberať naša krajina. Aby nedostali hlasy extrémisti a novodobí fašisti,“ vyjadril sa po odovzdaní hlasov prezident Andrej Kiska.

 

 

Kiska: Komu záleží na krajine, ide voliť

„Ak sa chceme sťažovať, ale nejdeme voliť, tak je to zlé. Je to zároveň aj naša povinnosť rozhodnúť, ako bude naša krajina vyzerať,“ dodal.

 

 

 „Každý, komu záleží na tom, akým smerom ide naša krajina, by mal ísť voliť. Dobrí kandidáti vnímajú svoju úlohu ako službu našej krajine. Sú to ľudia, ktorí vidia našu krajinu ako modernú proeurópsku krajinu, kde sa bude dobre žiť, kde mladí ľudia nebudú mať dôvod odchádzať do zahraničia,“ napísal na svojej facebookovej stránke.

 

 

O malého Martinka sa postarala dcéra

„Nedovoľme, aby sa zopakovalo to isté, čo v Banskej Bystrici pred 4 rokmi. Videli sme, aký to malo negatívny dopad na atmosféru v spoločnosti. Na samotnú bystrickú župu. Preto chcem vyzvať každého občana, aby uplatnil svoje právo a šiel voliť,“ uviedol prezident.

Kiska doplnil, že kým boli s manželkou voliť, o bábätko, malého Martinka, sa starala jeho druhá mama - dvanásťročná dcéra Veronika. „O bračeka sa dokáže úžasne postarať, keď treba na krátku chvíľu,“ dodal prezident.

 

Prečítajte si aj Voľby do VÚC 2017: Medzi asi 90 kandidátmi na predsedu kraja je iba osem žien