Prichádza leto a s ním aj letné teploty, kedy sa ortuť teplomera vyšplhá aj nad 35 C. Letné vlny horúčav si ostatné roky užívame aj niekoľkokrát počas letných mesiacov. Náš organizmus reaguje na prehriatie a my sa viac ako inokedy varíme vo vlastnej šťave.

Práve v tomto období by sme nemali zabúdať na pravidelný pitný režim. Ruku na srdce – občas s tým máme problém aj počas zimy, či chladných mesiacov a nieto ešte v lete. Aký je správny pitný režim? Prinášame vám niekoľko zásad pitného režimu, ktorý by ste mali dodržiavať nielen počas leta.

 

 

Denne vypite aspoň 3 litre tekutín. Nemusí ísť len o vodu, pokojne si užite studené polievky, čaje, ovocné či zeleninové šťavy. Osviežia vás aj doplnky výživy, napríklad Hypofit či Energofit.

Nepite veľmi studené nápoje a obmedzte v tomto období pitie kávy, ktorá má dehydratačný účinok. Snažte sa úplne vylúčiť pitie alkoholických nápojov. Minerálne vody si vyberajte na základe zloženia a prispôsobte ich pitie vašej prípadnej diagnóze či zdravotnému stavu.

Sladké nápoje radšej vynechajte a ak chcete piť osviežujúce nápoje, odporúčame vám niektorý z kvalitných výživových doplnkov.

S Energofitom od Kompavy doplníte organizmu všetky potrebné minerálne látky, vitamíny či aminokyseliny. Obsahuje výťažky zeleného čaju a bude pôsobiť na váš organizmus aj antioxidačne.

 

 

Pokiaľ máte skony ku kardiovaskulárnym ochoreniam a letné horúčavy vám dajú skutočne zabrať, odporúčame vám Hypofit od Kompavy. Obsahuje totiž selén, ktorý blahodárne pôsobí na vaše srdce a prispieva k správnemu fungovaniu vášho imunitného systému. Spolu s Hypofitom dostanete do vášho tela potrebné minerálny, vitamíny a energiu do horúcich letných dní.

Oba výživové doplnky by nemali chýbať vo výbave žiadneho športovca, ktorý aj v lete aktívne behá, cvičí, bicykluje…