Keď problém príde, ženy sa ho väčšinou snažia riešiť samostatne, ale niekoľko z nich nakoniec vyrieši problém až s lekárom alebo lekárnikom. Na vine môže byť aj neskoré ošetrenie. Základom je myslieť na starostlivosť od začiatku do konca. A to vrátane toho, že si žena dopraje rýchlu úľavu od pálčivých prejavov, ktoré dokážu zaručene skaziť aj ten najslnečnejší deň. Buďte pripravené aj na prípadný problém v zahraničí. K tamojšiemu lekárovi sa vám nebude chcieť ísť a na rozhovor v cudzom jazyku v lekárni sa nie každá z nás cíti.

Nech sa už  žena nachádza kdekoľvek, o pálenie a rezanie pri močení umocnené častou potrebou močiť nestojí. Ak sa už ale ťažkosti objavia, prídu aj tieto prejavy. Prítomné baktérie spôsobia vyššiu kyslosť moču, ktorá má nepríjemné prejavy na svedomí. Toto leto bude ale iné! Žiadna zo žien
už nemusí pálčivé problémy močových ciest pretrpieť a odovzdane čakať, až odznejú.

 

 

Úľava bez čakania

Úľavu v prvých dvoch, spravidla najhorších dňoch prinesú vrecúška Urinal® Express pH. Zneutralizujú spomínané kyslé pH moču, ktoré je príčinou nechcených prejavov, a navrátia späť hodnoty pH na normálne fyziologické. Pre ženy je určite ideálna forma riešenia pri problémoch taká, ktorá rýchlo stopne nepríjemné príznaky. A teraz už tu taká je. Spýtajte sa v lekárni na vrecúška, ktorých obsah sa rozpustí vo vode a za pol hodiny vymaže nepríjemné prejavy zo života, a zbavte sa myšlienok na užívanie analgetík.

 

Opakovanie matka múdrosti

Jedným z mýtov o predchádzaní problémom s močovými cestami je nosenie teplého oblečenia, ale čo v lete? Buďte pokojné, teplé oblečenie vás vo väčšine prípadov aj tak neochráni. Práve naopak, problémy s močovými cestami sú totiž spôsobené baktériami, a tie sa bohužiaľ podľa ročného obdobia neriadia. Vrstvy teda nepridávajte, len sa pozrite na to, z akého materiálu je vaša spodná bielizeň. Tangá sú síce sexy, fungujú však ako most pre prenos baktérií do močovej trubice, preto radšej siahnite po pekných a hlavne priedušných bavlnených nohavičkách. Čakajú nás ešte krásne dni, neskazte si ich pálčivými problémami a voľte k svojej bežnej starostlivosti rýchle riešenie.