Ruský prezident Vladimír Putin nie je žena.  Nie, že by mi niekedy napadlo o tom pochybovať, lebo, keď si ho mám narýchlo vybaviť, vidím macha vyzlečeného do pol tela ako jazdí na koni, ozbrojený loví, krotí šelmy, cvičí džudo alebo hromží na kritikov a oponentov. Všetko vzorové ukážky sily.  

Ale teraz to ruský prezident otvorene potvrdil americkému režisérovi Oliverovi Stonovi, keď mu dovolil nakrútiť o ruskom vládcovi dokument. Myslím si, že mu to dovolili nielen preto, že je to legenda a má Oscara, ale určite aj preto, že Stone si doma rád zahromží na americkú politiku, a tomu Putin málokedy odolá. Ale nie to som chcela.  V dokumente The Putin Interviews na otázku, či má ruský prezident zlé dni, Putin odpovedá: „Nie som žena, nemám zlé dni.“ A hneď dodáva: „Nechcem nikoho uraziť. Ale to je podstata veci. Sú to prirodzené cykly.“

Otrepaný sexistický vtip o náladových ženách, ktoré majú menštruáciu, určite zaberie. Na tom sa radi bavia mnohí muži a mnohí politici, ktorí majú radi ženy, ale len, keď sú pekné a veľa sa usmievajú.

Som rada, že Putin nie je žena, ale nie som si istá, či nemá zlé dni dokonca častejšie ako sú prirodzené cykly. A máva ich pri ženách. Napríklad, keď s ním rozhovor robila americká novinárka Megyn Kellyová a pýtala so ho, či Rusko nezasahoval do amerických prezidentských volieb. Vtedy sa Putin obrátil na publikum a spýtal sa: „Nemá niekto liek?“ Chcel tak upokojiť podľa neho hysterickú moderátorku. To je tiež populárna hláška o hysterkách.  Podobne to vnímal Donald Trump, keď nadával Kellyovej, ktorá mu dávala veľmi nepríjemné otázky.

Putin nemal najlepší deň, ani keď urazil Hillary Clitonovú. O tej podľa Newsweeku povedal: „Keď ľudia prekročia hranice dobrých spôsobov, svedčí to o ich slabosti, nie sile. Ale pre ženu nie je slabosť najhoršia vlastnosť.“

Iný zlý deň mal v roku 2012, než udelil amnestiu ženskej punkovej skupine Pussy Riot, ktorá provokuje kritikou vládcu Ruska. "Ak by neporušili zákon, teraz mohli doma robiť domáce práce," povedal podľa The Independent. Ďalší z osvedčených vtipov o tom, že žena patrí maximálne do kuchyne.

The Putin Interviews bude určite zaujímavý dokument, kde ruský vládca povie len to, čo bude chcieť povedať. Už vieme, že nie je žena a nemá zlé dní. Z toho tiež vieme, že ako muž má dobrých dní len veľmi málo.

.

Prečítajte si aj Šok s MHD