Na obálke novej knihy Reflex - Skutočné príbehy je Patrik Herman, dlhoročný moderátor magazínu, ktorý priznáva, že „je zvláštne vidieť sa na titulke knihy“. Podľa neho by si tam zaslúžili byť aj ďalší moderátori a redaktori, ale najmä hrdinovia tých ľudských príbehov. No všetci by sa tam nezmestili.

"Paťo je špičkový moderátor. Myslím, že aj v očiach našich divákov je ten, ktorý Reflex zosobňuje," povedala šéfdramaturgička Reflexu a autorka knihy Reflex - Skutočné príbehy Zuzana Štelbaská.

 

Foto - Ikar

 

Televízna relácia Reflex existuje vyše 10 rokov a stále si udržiava pozíciu najsledovanejšieho publicistického magazínu na Slovensku. Určite je to kvôli profesionálnej príprave, moderátorom, či redaktorom, ktorí neraz neváhajú zariskovať. No predovšetkým je to kvôli témam a ich spracovaniam, prečo je Reflex taký obľúbený. Aj preto tvorcovia vypočuli hlas divákov a mnohé silné životné príbehy sa dostali do novej knihy.

 

Pozrite si VIDEO z krstu knihy Reflex:

 

 

O čom je knižný Reflex?

Boj matky o syna, ktorý jej píše sms s volaním o pomoc z pivnice, do ktorej ho zavrel otec.

Príbeh sedemdesiatročného muža, ktorý s piatimi malými deťmi ostal na ulici po tom, čo im zhorel dom.

Zúfalstvo matky dvoch autistických synov v tínedžerskom veku, ktorí jej ohrozujú zdravie a demolujú dom.

Snaha mladíka liečiť rakovinu surovou stravou.

Senzačné schopnosti slovenských detí, ktoré vidia tretím okom.

Spovede prostitútok, ktoré padli na úplné dno...

 

Foto - Ikar

 

To je len zlomok toho, čo sa podarilo zachytiť kamerou v magazíne Reflex. V knihe sú spracované niektoré z množstva silných ľudských príbehov, ktoré môžu diváci denne sledovať na obrazovkách. Vo forme poviedok, reportáží a rozhovorov získali príbehy úplne novú atmosféru. Odhaľujú to, na čo v televízii nie je dostatok priestoru – hlboké emócie respondentov, ich myšlienkové pochody v kritických životných situáciách, ako aj zákulisie nakrúcania.

.

Prečítajte si aj TIP NA KNIHU: Nová éra čarodejníckeho sveta