BRATISLAVA. Rodičia investigatívneho novinára Jána Kuciaka a mama Martiny Kušnírovej nemajú dôveru vo vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy ich detí, ak ho vedie policajný prezident Tibor Gašpar.

„V prvom rade by tam nemal byť pán Gašpar. Nech mi každý prepáči, ale fakt, že jeho vlastný švagor bol spomínaný v článkoch môjho syna, hovorí za všetko,“ povedal otec Jána Kuciaka, ktorý sa k prípadu vyjadril v mimoriadnej diskusnej relácii televízie Markíza. Vedľa Jozefa Kuciaka sedela jeho manželka a Jankova mama, ktorá sa nechcela k otázkam moderátora Michala Kovačiča vyjadrovať.

 

 

Kuciak: Je to na bode mrazu

„Nemám z toho najlepší pocit, stále verím, že keď sa vytvorí medzinárodný tím, ktorý bude mať lepšie zabezpečenie, takže sa s tým niečo pohne, lebo je to na bode mrazu,“ povedal Kuciak, ktorého nahnevala drogová stopa, ktorú v súvislosti s vraždou jeho syna spomenul Tibor Gašpar. „Janko nikdy nemal nič s drogami, ani o tom nepísal, venoval sa hospodárskej kriminalite, bolo to jasné odvádzanie pozornosti od toho, čo sa deje,“ povedal Jozef Kuciak. Vyjadrenia odstupujúceho premiéra Roberta Fica o podiele Sorosa považuje „za úbohé“.

Mama Martin Kušnírovej považuje vyšetrovanie za zmanipulované. “Nemáme žiadne informácie, aj čo sa týka času smrti, aj súdneho lekára, snažili sa to dať na vedľajšiu koľaj, aby sa to uberalo iným smerom. Jednoznačne by mal odstúpiť Gašpar,  nie je podľa mňa kompetentný, zlyhal. Určite nie je dobrý policajt s dobrým srdcom a čistým svedomím,“ dodala Kušnírová.

 

 

Kušnírová poďakovala za podporu

Zlatica Kušnírová sa osobne zúčastňuje protestov, hoci je pre ňu ťažké vidieť v dave podobizne Martiny a Jána Kuciaka. „Keď vidím ich fotografie, tak stále neverím, že sa to stalo, ale som vďačná celému národu, že bojuje s nami, aby sa to vyšetrilo, lebo ja tomu nedám pokoj, kým sa nepozriem páchateľom a objednávateľom do očí. Nech si myslia ľudia, čo chcú, oni to nezažili, nevedia, čo to je,“ uviedla.   

Rodičia Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej veľmi neveria, že sa v tomto stave vražda ich detí vyšetrí.