1. Nehovorte počas zápasu o tom, ktorí hráči vyzerajú sexy

Je to tímový šport, jeden z najrýchlejších na svete, kde ešte aj puk môže letieť rýchlejšie ako auto v 160-kilometrovej rýchlosti. Je to o góloch, kombinácii, presilovkách a individuálnych akciách. Hovoriť pri tom, že medzi najsexy hráčmi je Kanaďan Sidney Crosby z vás fanúšičku hokeja neurobí, keďže je to hlavne skvelý útočník. Napokon, všímať si máte našich v reprezentácii. 

2. Naštudujte si pravidlá

Hokej nemá zložité pravidlá. Päť hráčov, jeden brankár, tri 20-minútové tretiny a rátajú sa góly. Najzložitejšie je asi sledovať, aby cez modrú čiaru prešiel najprv puk a potom útočiaci hráč, inak je ofsajd a preruší sa hra. Hneď sa zorientujete, veď ste ženy. Určite oceníte rýchlu hru, dobré kombinácie, obetavosť hráčov a pohotové reakcie brankárov. Podľa amerických prieskumov sedí v hľadisku stále viac žien, fanúšičiek je okolo 30 percent. 

 

3. Vecne o bitkách v hokeji

Chlapi sú presvedčení, že bitka k tvrdému hokeju patrí. Je asi zbytočné nad tým dlho lamentovať. Chladne však treba chlapom pripomínať, že bitky síce vyzerajú chlapsky, ale končia sa presilovkami súpera alebo vylúčeniami do konca zápasu. Keď preto dostane ich tím gól, bitkár už taký hrdina nebude. Bitkárom sa nedarí už ani v NHL. 

 

4. Neťahajte mužov od hokeja

Je pravda, že hokej môžu vaši muži sledovať každú chviíľu, či je to NHL, naša extraliga, KHL, majstrovstvá sveta a teraz ešte aj olympiáda, ale prejavte pochopenie. Hokej má svojich fanúšikov od roku 1875, keď vznikol prvý záznam o hokejovom zápase a stále ich pribúda. Je zbytočné s tým bojovať, ani ženy by sa nemali pripraviť o také zážitky ako bolo naše striebro z Petrohradu v roku 2000, titul majstrov sveta z Göteborgu z roku 2002 či bronz z Helsínk v roku 2003. Napokon úspechy športovcov môžu motivovať zbytok roka aj vašich mužov i vaše deti.  

 

5. Hokej dobýjajú ženy

Všetko toto sa vám onedlho zíde. Slovenský hokej už nie je len mužský šport. V kanadskom meste Vancouver už naše ženy hrali v roku 2010 prvý raz na olympiáde a nedávno vyhrali na majstrovstvách sveta B-skupiny nad Čínou a postúpili do A-skupiny majstrovstiev sveta, kde sú naši muži už od roku 1996. Zápas Sloveniek a Číňaniek sledovalo podľa oficiálnych údajov 72 miliónov divákov.

 

6. Máte čas pre seba

Ak vás žiadny z predchádzajúcich bodov neoslovil, nič sa nedeje. Využite hokejový ošiaľ pre seba a vyrazte si niekde s kamarátkami alebo využite čas a prečítajte si naše Ženy v meste. Akurát sa vyhnite krčmám, kde sa budú sledovať najbližšie dni zápasy. Rovnakú ohľaduplnosť si môžete od partnerov vypýtať neskôr späť.