“Keď sa ku nám dostali správy z TREEMY (šifrovanej aplikácie - poz.red.) po prvotnom šoku som rozmýšľala, aká bude vaša argumentácia. A napadlo ma jediné. Budete útočiť na novinárov. Budete ich urážať a znevažovať ich prácu . Budete vymýšľať a konšpirovať. Pán Fico ak vám ide len o to, že tieto správy zverejnil dennik N a aktuality môžeme to zverejňovať my. Rodina Janka a Martinky. Čo si vymyslíte potom ? Že nás niekto zmanipuloval? Že nás platia médiá? Soros? Opozícia? Že sme celá rodina alkoholici ? Že sa správame nevhodne, lebo máme sedieť doma a trúchliť? Nikto sa špeciálne nevysadil na vašu stranu. Nikto sa nerozhodol ju ani vás zničiť. Toto sú len výsledky vyšetrovania Jankovej vraždy,” napísala Mária Kuciaková. 

 

 

Mária Kuciaková reagovala na Roberta Fica

Predseda Smeru-SD Robert Fico po zverejnení komunikácie hovoril o bezprecedentnom útoku na stranu Smer. Vyzval predsedu vlády, ktorý je "po straníckej linke jeho podriadeným", šéfa polície, prokuratúry i ministerku vnútra, aby "spravili poriadok". Šifrovanú komunikáciu Mariana Kočnera, v ktorej sa spomína on, Robert Kaliňák, Andrej Danko i Béla Bugár označil za nedôveryhodnú. Médiá sú podľa Fica zaujaté a vedú džihád proti Smeru.

“Médiá nešíria nenávisť, to robíte vy," odkázala mu Mária Kuciaková. "Novinári si len robia svoju prácu, napriek veľkému ohrozeniu v ktorom boli aj sú. Vedeli ste o tom, ako ich lustrovali? Ako mali o nich zistené všetky podrobnosti? Že vedeli o ich rodičoch, deťoch či manželoch úplne každý detail? Videli ste tú schému, ktorú zverejnil pán Kern? A áno tí novinári sa aj napriek tomu nezľakli a pokračujú vo svojej práci. To si zaslúži veľký rešpekt a obdiv a nie to, čo predvádzate. A takisto ako novinári aj my si myslíme, že všetku tú špinu, všetko treba zverejniť. Všetko, čo neublíži vyšetrovaniu musí ísť von. Je dôležité, aby verejnosť vedela, v akom štáte žijeme. Ako sú posplietané chápadlá mafie cez políciu a vládu,” napísala Mária Kuciaková,  

 

 

Mária Kuciaková reagovala na Roberta Fica

Mária Kuciaková je presvedčená, že verejnosť musí vedieť, v akom štáte žije. Podľa nej by mala vedieť o tom, ako sú posplietané chápadlá mafie cez políciu a vládu a že to niektorí chcú uhrať na úniky z vyšetrovania je len preto, aby zdiskreditovali vyšetrovateľa Petra Juhása. “Lebo je jasné, že to, že je stav vyšetrovania taký aký je, že sú vykonávatelia a jeden z objednávateľov za mrežami je len a len zásluhou pár čestných a odvážnych vyšetrovateľov, ktorí sa vymanili a nebáli sa postaviť tejto mafii. Zásluhou pána Juhása a jeho tímu, ktorí si robili poctivo svoju prácu aj napriek tomu obrovskému tlaku , ktorému čelili od začiatku a bohužiaľ čelia stále. Len im môžeme ďakovať za to, čo všetko sme sa dozvedeli,” dodala sestra Jána Kuciaka. 

Mária Kuciaková naposledy vystúpila na marcovej demonštrácii Za slušné Slovensko. "Dúfam, že nikto z vás nebude musieť niečo také zažiť, mám pocit, že guľku do srdca dostala celá naša rodina a všetci sme tak trochu umreli,“ povedala s tým, že sa dlho rozhodovala, či má prísť alebo ostať pri rodičoch, ktorí potrebujú podporu. "Som rada, že ste tu a že vám to nie je jedno. Ani Martinke a Jankovi to nebolo jedno," povedala. Vyzvala, aby boli ľudia na zhromaždení slušní a nenechali sa vyprovokovať. Zúčastneným sa poďakovala v mene svojej rodiny aj rodiny Martiny Kušnírovej.